Rzeszów

Hokej: HC Košice - HK Dynamax Nitra 4:1 v 17. kole extraligy
@ Aktuálne -> Šport      Oct 23 2006 - 09:19 GMT
(TASR) HC Košice - HK Dynamax-Oil Nitra 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Góly: 24. Lipiansky, 31. Faith, 47. Pleva, 49. Kontšek - 22. Kmeč. Rozhodovali: Pavlovič - Bednár, T. Orolín, vylúčení: 5:4, navyše: Lažo DKZ za nepšortové správanie - G. Saliji 10 min,. za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, striedania: 21. Sall za Topoliho (Košice), 5240 divákov.

Košičania nastúpili do zápasu bez zraneného Špilára a Droppu, premiéru v Steel Aréne mal Exžilinčan Kontšek. Súperi od prvých minút hrali dôrazný hokej a rýchle akcie sa striedali na oboch stranách. Prvé dve strelecké príležitosti mal hosťujúci Kolník. Domáci pri vylúčení Procházku neohrozili Lakosilovu bránu, naopak so strelou Gariho Salijiho mal košický brankár Laco problémy. Bleskovú lapačku ukázal v závere tretiny, keď Nitrania hrali presilovku 5:3 a chytil delovky Procházku a Kováčika. V úvode 2. tretiny stratil domáci obranca Kledrowetz puk a Kmeč otvoril skóre. Zvýšiť mohol Pupák, ale v 24. minúte vyrovnal Lipiansky. O tri minúty neskôr sa Kontšekova strela pri hre v oslabení odrazila od žrde. V polovici zápasu Javínovu strelu od modrej tečoval na vedúci gól Košičanov Faith. Príležitosť na vyrovávajúci gól si v ďalšom priebehu vypracoval Čacho a G. Saliji. V úvode poslednej časti hry Nitrania hrali presilovku a počas nej ušiel Faith. Jeho prihrávku využil Pleva na 3. gól. Pri následnej presilovke domácich Kontšek prestrelil obranu a v 49. minúte bolo o víťazovi zápasu rozhodnuté.   |   tlačiareň

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ w.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: [email protected]