Rzeszów

Hokej: HC Košice - MHC Martin 5:2 v 33. kole extraligy
@ Aktuálne -> Šport      Dec 11 2006 - 10:30 GMT
HC Košice - MHC Martin 5:2 (1:1, 4:0, 0:1)

Góly: 9. Špilár, 21. Kmiť, 32. Dravecký, 35. Lažo, 40. Šimurda - 12. Važan, 54. Klepáč. Rozhodovali: D. Konc - Gajan, M. Grečko, vylúčení: 6:5, navyše: Stančok (Martin) 10 za napadnutie zozadu, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, striedania: 41. Dzubina za Ševelu (Martin), 5370 divákov.

Martinčania vedia vonku zahrať. V poslednom čase to dokázali aj víťazstvami na ľade oboch finalistov minulého ročníka súťaže a v 1. tretine aj na košickom ľade. Martinskí hráči srdnato bojovali o každý puk, snažili sa zachytávať akcie Košičanov už v zárodku a využívali každú možnosť aspoň strelami ohroziť Lipovského. Prvú tretinu dokonca Martinčania vyhrali 16:8 na strely na bránu. Domáci sa ťažšie rozbiehali, ale z dvojice brankárov s číslom 88 prvý kapituloval martinský Ševela, keď pri presilovke Špilár umne tečoval strelu Javína. Vyrovnanie prišlo celkom nečakane, keď hostia Važanom využili chybu obrancu Vargu. Zlyhali však pri 59-sekundovej presilovke 5:3. Po prestávke nastal výrazný obrat, ku ktorému zavelil už v 21. minúte Kmiť. Strelu Laža vyrazil brankár Ševela, nestačil sa však premiestiť k druhej žrdi a Kmiť do prázdnej brány skóroval. Potom nasledovala priam lavína útokov na martinskú bránku, ale ujala sa až strela Draveckého v 32. minúte. Pri nej rovnako nebol bez viny Ševela, ktorý pustil puk medzi chráničmi. Na gól Draveckému prihral Lažo, ktorý o 3 minúty svoju aktivitu dokázal aj 4. gólom a hostia už boli pomaly zrelí na uterák. Ešte pred prestávkou zvyšoval Šimurda na 5:1. Hostia sa v závere aspoň snažili skorigovať prehru, ale všetky ich šance zmaril brankár Lipovský. Prekonal ho iba delovkou Klepáč pri presilovke hostí. Naopak, domáci už často až prekombinovali svoje akcie a striedajúceho Dzubinu neprekonali. Zvýšili však svoju víťaznú sériu na 7 zápasov.   |   tlačiareň

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ w.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: [email protected]