Užhorod
 Rzeszów

Basketbal-FIBA: Košičanky vo Vologde 68:78, postup ušiel o kôš -text,sumár
@ Aktuálne -> Šport      Feb 09 2007 - 08:52 GMT
(TASR) - Basketbalistky slovenského majstra K CERO V.O.D.S. Košice sa neprebojovali do štvrťfinále Európskeho pohára FIBA. Zverenky trénera Vladimíra Karnaya prehrali v odvetnom osemfinálovom dueli na palubovke ruského družstva Čevakata Vologda 68:78 a keďže v domácom prostredí vyhrali iba rozdielom ôsmich bodov (78:70), z postupu medzi elitnú osmičku v európskej klubovej súťaži číslo 2 sa tešili Rusky. Košičanky pritom ešte po polčase viedli o štyri body, domáce rozhodli o svojom postupe až v poslednej minúte.

Odvetný osemfinálový zápas EP FIBA žien:
Čevakata Vologda - K CERO V.O.D.S. Košice 78:68 (39:43)
Najviac bodov: Willisová 25, Johnsonová 13, Demaginová 9 - zostava a body Košíc: McCarvilleová 26, Mazzanteová 12, Jalčová 8, Číkošová 6, Jurčenková 0 (Branzovová 8, Michulková 6, Rùžičková 2, Barényiová) TH: 21/18 - 18/13, fauly 16:20, 5 osobných chýb: Jurčenková, trojky: 10:3

Prvý zápas: 70:78, do štvrťfinále postúpila Vologda.
Košičanky prehrali úvodnú štvrtinu 19:23. V druhej desaťminútovke však zlepšili obranu, strelecky sa chytili legionárky Mazzanteová s McCarvilleovou a do kabín odchádzal slovenský majster so štvorbodovým náskokom 43:39. V druhom polčase domáce zvýšili aktivitu a najmä vďaka strelecky disponovanej Willisovej v 29. minúte zmazali osembodové manko z prvého zápasu. V dramatickej záverečnej štvrtine rozhodla o postupe ruského družstva Willisová, ktorá v poslednej minúte úspešnou trojkou upravila 77:68, triumf Čevakaty spečatila premenenou šestkou Demaginová.   |   tlačiareň

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ w.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: [email protected]