Rzeszów

Hokej: HC Košice - MsHK Žilina 10:2 v 50. kole hokejovej Slovnaft
@ Aktuálne -> Šport      Feb 14 2007 - 08:34 GMT
HC Košice - MsHK Žilina 10:2 (2:0, 6:0, 2:2)
Góly: 22. a 25. Rudolf Huna, 34. a 43. Jenčík, 7. Šimurda, 17. Jendek, 30. P. Bartoš, 36. Špilár, 40. Juraj Faith, 43. Kall - 47. Valášek, 52. Valach. Rozhodovali: Kubuš - Gašparík, M. Grečko, vylúčení: 5:5, presilovky: 3:0 , oslabenia: 1:0, striedania: 41. J. Laco za Lipovského, 43. Kall za M. Šterbáka, od 51. Kozák - 25. Urdák za J. Laca, 43. J. Laco za Urdáka, 5390 divákov.

Ani reprezentačná prestávka nepribrzdila dobre rozbehnutého lídra tabuľky HC Košice, ktorý v jubilejnom 30. stretnutí v Steel Arene rozdrvil posledné mužstvo tabuľky a úradujúceho majstra zo Žiliny. Hostia sa proti favorizovaným Košičanom snažili odolávať hlavne bojovnosťou a snahou, ale s tým ako-tak vystačili iba v úvodnej tretine. V nej zbabrali poldruhaminútovú presilovku piatich proti trom, keď ani nevystrelili na bránku a potom si podpílili sami konár. Smutným hrdinom bol obranca Janísek. V 7. min po nevydarenom nájazde Šimurdu košický útočník vrátil puk pred žilinskú bránku, a tam ho Janísek poslal za chrbát žilinského brankára. O 10 minút pre zmenu Janísek tečoval do vlastnej siete strelu Jendeka. Naplno sa rozbehol gólostroj Východniarov v druhej dvadsaťminútovke a začala ju nová posila hostiteľov Rudolf Huna. Dvakrát zakončoval presilové hry domácich a za stavu 4:0 vyhnal J. Laca z bránky. Nahradil ho Urdák, ale to už hrali Košičania v pohode, výborne kombinovali a strieľali ako na tácke jeden gól za druhým. Strelecký apetít domácich pokračoval aj v úvode záverečnej tretiny, kedy Kall s Jenčíkom za 8 sekúnd zvýšili na 10:0. Žilinčania sa snažili aspoň skorigovať hrozivú prehru a vďaka tomu, že domáci boli útočne naladení a zabúdali občas na zadné dvierka, sa im dvakrát podarilo skórovať. Nezabránilo to však piatemu víťazstvu Košičanov po sebe a ich najvyššiemu víťazstvu v tomto extraligovom ročníku.   |   tlačiareň

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ w.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: [email protected]