Užhorod
 Rzeszów

Hokej-play off: HC Košice - Dukla Trenčín 6:2 v 2. semifinále play off.
@ Aktuálne -> Šport      Mar 16 2007 - 09:21 GMT
(TASR) - V druhom semifinálovom stretnutí play off Slovnaft extraligy zvíťazili hokejisti HC Košice nad Duklou Trenčín 6:2 a upravili stav sérii na 1:1.

HC Košice - Dukla Trenčín 6:2 (2:1, 3:1, 1:0)
Góly: 3. Pleva (Jendek, Lukáč), 20. Lipiansky (Šimurda, Kledrowetz), 25. P. Bartoš (Kledrowetz), 28. Špelda (Kontšek, Lipiansky), 30. Juraj Faith (P. Bartoš, Špelda), 54. Špilár (Kledrowetz) - 15. Melichárek (Pardavý, Hála), 33. Kútny (P. Mikuš, Heš). Rozhodovali: Jonák, D. Konc - Gajan, M. Grečko, vylúčení: 7:12, navyše: I. Droppa - Fatyka obaja 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 2:0, striedania: od 15. Varga - 30. V. Kováč za Hálu, 7796 divákov
Na zápasy: 1:1

Všetko od začiatku nasvedčovalo tomu, že to bude úplne iný zápas ako ten stredajší. Úspešnejší Trenčania nemenili zostavu, zatiaľ čo košickí tréneri poprehadzovali poradie obranných i útočných formácií a v dvoch útokoch došlo aj k presunom hráčov. Najpodstatnejší rozdiel však spočíval v tom, že domáci hrali od začiatku s oveľa väčším nasadením a hrdinu prvého zápasu brankára Hálu i s obranou udržovali v neustálom napätí. Už prvá strela na trenčiansku bránku skončila v sieti, keď Pleva umne tečoval strelu Jendeka, ale ďalšie výborné šance hostitelia trestuhodne nezúžitkovali. V 11. minúte po zhliadnutí videozáznamu neuznali rozhodcovia gól Kmiťa a tak celkom nečakane prišlo v 15. minúte vyrovnanie Melichárka na 1:1. Povzbudilo to hostí ale 15 sekúnd pred koncom prvej tretiny sa ujala strela Lipianskeho na 2:1 v početnej výhode o dvoch hráčov, hoci vylúčený Poljaček už mal byť minimálne už tri sekundy na ľade. Strelecké preteky v druhej 20-minútovke vyhrali Košičania, keď po pekných akciách zvýšili až na 5:1. Ten piaty dal Juraj Faith pri oslabení a prinútil Hálu nechať sa vystriedať V. Kováčom. Stretnutie bolo i naďalej obojstranne zaujímavé, divácky príťažlivé, lebo mužstvá otvorili hru a rodili sa dobré príležitosti. Jedinú však využil Trenčan Kútny, keď znížil na 5:2. Opäť nevypredaná, ale tentoraz spokojnešia košická Steel Aréna, v ktorej nechýbal ani reprezentačný kormidelník Július Šupler, v záverečnom dejstve sledovala hlavne dlho neúspešné dobýjanie bránky V. Kováča. Prekonať sa ho podarilo iba Špilárovi v 54. minúte dokonca pri vlastnom oslabení a potom už hľadisko pohltili mexické vlny spokojných divákov.   |   tlačiareň

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ w.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: [email protected]