Rzeszów

Futbal: MFK Košice - Banská Bystrica 5:0 v 6. kole Corgoň ligy.
@ Aktuálne -> Šport      Apr 16 2007 - 08:54 GMT
(TASR) - MFK Košice - Dukla Banská Bystrica 5:0 (2:0)
Góly: 9. Jurčo, 31. Seman (vlastný), 58. Matič, 80. M. Sovič, 90.+ Lesniak. Rozhodoval: Hriňák, ŽK: 37. Kotrys (Dukla), 1070 divákov

Zostavy a striedania:
Košice:
Pulen - Kišš, Kaminský (86. I. Kozák), Bašista, Krakovský - Kolbas, Cicman, Matič - J. Novák (89. Lesniak), Jurčo, Bicák (69. M. Sovič)
Banská Bystrica:
Boroš - Klučiar, P. Farkaš (61. Hučko), Jelínek, Semeník, Kotrys - Ďuriš, Pečovský, Seman (41. Kulík), Pančík - Lietava (68. Medveď), Rendla

Na televíznu dohrávku 6. nadstavbového kola futbalovej Crogoň ligy proti Dukle Banská Bystrica nastúpili Košičania povzbudení víťazstvom 3:1 v Senci a už od začiatku hýrili aktivitou. Prvým varovaním pre hostí bola na konci úvodnej minúty šanca J. Nováka, ktorý však z dobrej pozície namieril mimo Borošovej bránky. Napravil to v 9. minúte, keď vyslal ideálny pas do behu Jurčovi a ten nekompromisne otvoril skóre zápasu. Gól mu zjavne pomohol, lebo hostia museli otvoriť hru a aj Košičania získali najmä po psychickej stránke. V 12. minúte zachraňoval na poslednú chvíľku Kaminský pred Rendlom a na opačnej strane o 6. minút neskôr Košičan Bicák vyťažil z dobrej príležitosti iba roh. Veľkú, dokonca dvojnásobnú šancu na vyrovnanie zahodil v 26. minúte banskobystrický záložník Pečovský. Jeho prvú príležitosť stačil košický brankár Pulen vyraziť, potom sa k hráčovi Dukly dostala lopta opäť, ale z pár krokov prestrelil opustenú košickú bránku. Hra sa pomaly vyrovnala. Prišiel však nečakaný druhý úspech domácich. Dopomohol im k tomu Banskobystričan Marek Seman, ktorý v 31. minúte po zahrávanom priamom kope Kolbasa zmenil hlavou smer lopty do vlastnej siete. Ani náznakovo neprišiel po zmene strán pokus Dukly o zvrat v zápase. Naopak v pohode hrajúci Košičania ovládli ihrisko v Čermeli a po pekných kombinačných akciách si proti už rezignujúcim vojakom vypracovali sériu streleckých príležitostí. Našťastie pre Banskobystričanov iba tri lopty skončili za Borošovým chrbtom, aj keď robil, čo mohol. Prvý gól v košickom drese si pripísal 18-ročný srbský legionár Matič a ďalšie dva góly pridali striedajúci hráči Sovič a Lesniak. Domáci kormidelník Ján Kozák si dva dni pred svojimi 53. narodeninami krajší darček ani nemohol želať.   |   tlačiareň

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ w.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: [email protected]