Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów

Basketbal: Inter - Košice 84:102, finálová séria 0:4, historický titul na východ.
@ Aktuálne -> Šport      May 17 2007 - 10:01 GMT
(TASR) - Basketbalisti Slávie TU Košice sa v stredu večer na bratislavských Pasienkoch tešili z historického titulu v slovenskej extralige. Nad domácim Interom vyhrali 102:84 a celú finálovú sériu 4:0.

Inter Bratislava - Slávia TU Košice 102:84 (37:50)
Najviac bodov: Trivunovič 19, Golian 16 - Radovič 30, Leško 16. TH: 25/21-35/28, trojky: 5:9, osob. chyby: 27:24, Rozhodcovia: Sudek, Brziak, Hlinka, 700 divákov. Konečný stav série: 0:4.
Inter prvú polovicu existenčného zápasu nezvládol. V prvej štvrtine ešte ako-tak držal so súperom krok, ale v druhej hral katastrofálne, nevychádzali mu kombinácie, ani streľba a Košičania kolektívne kompaktným výkonom vývoj kontrolovali. Domácim nastrieľali 50-ku. Bratislavskému tímu naopak vyšiel vstup do druhého polčasu, rozstrieľal sa konečne Golian, lenže na druhej strane aj Stojanovič. To, čo Košičanom nevyšlo v doskokoch, to ani tak nemuseli ľutovať, lebo hráči Interu mal zviazané ruky zo všetkých streleckých pozícií, dokonca aj dvojtaktových. Vo štvrtej časti Živický a Trivunovič chytili druhý dych a necelé tri minúty pred klaksónom bolo iba 80:85. Nervóznejší súper dvakrát totálne zlyhal na trestných hodoch, ale potom kanonier Radovič premenil štyri šestky, medzitým obe svoje aj Nuber a bolo rozhodnuté.   |   tlačiareň

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ w.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: [email protected]