Užhorod
 Rzeszów

Hokej: Slovan Bratislava - HC Košice 3:4 pp v 26. kole extraligy.
@ Aktuálne -> Šport      Nov 21 2007 - 09:03 GMT
(TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava podľahli v šlágri 26. kola extraligy na domácom ľade Košiciam 3:4 po predåžení. Východniari tak ukončili jedenásťzápasovú šnúru úradujúceho majstra bez prehry.

Slovan Bratislava - HC Košice 3:4 pp (2:2, 0:0, 1:1 - 0:1)
Góly: 3. Sersen, 6. Lažo, 53. Kováčik - 16. a 42. Droppa, 19. Bartoš, 63. Faith. Rozhodovali: D. Konc - M. Novák, Mášik, vylúčení: 8:6, navyše Kropáč 10 min za nešportové správanie - Bartánus 5+DKZ za podrazenie, presilovky: 3:2, oslabenia: 0:0, striedania: bez zmien, 7010 divákov.

V šlágri kola vyšiel Slovanu dokonale nástup, keď v úvodných šiestich minútach potrestal dve košické vylúčenia. Najskôr v 3. minúte, sekundu pred skončením prvého trestu Sersen od modrej otvoril skóre a v 6. minúte po biliardovej akcii Hreusa s Uramom v ďalšej presilovke, keď na trestnej sedela nová posila hostí Weissmann, Lažo zvyšoval na 2:0. Slovan bol na koni, ale pribrzdili ho vylúčenia. Prvé dve hostia aj vďaka Hovimu nepotrestali, ale osudným sa im stalo v 15. min dvojnásobné vylúčenie Pavlasa a Hrušku, ktoré potrestal Droppa. Domáci sa však nepoučili a na trestnú išiel aj Döme. Jeho vylúčenie síce východniari nepotrestali, no 24 sekúnd pred sirénou sa pred domácu bránku predral Bartoš a hoci stiesnený vyrovnal na 2:2. To im vlialo sily a v úvode druhej tretiny boli hostia aktívnejší. Premietlo sa to do častejších zákrokov domáceho brankára, na druhej strane Lipovského zamestnala až v 25. min strela Dömeho. O minútu na to mal Slovan po faule Špeldu výhodu trestného strieľania, ale Uram v ňom Lipovského bránku prestrelil. Slovanisti ale viditeľne ožili, vytvárali si šance, no Lipovský miestami aj s dávkou šťastia odolával. V 34. min ale po Kledrowetzovej strele a teči domáceho hráča spasila domácich len horná žàdka. Posledných päť minút dohrávali Košice v oslabení, keď Bartánus za podrazenie Urama dostal trest na 5 minút a do konca zápasu. Domáci ale v presilovke nič nevymysleli a 19 sekúnd pred koncom druhej časti ju Kapuš faulom "zmazal". V úvode záverečnej tretiny inkasoval najskôr Slovan v presilovke hostí, ale domáci z rovnakej výhody aj vyrovnali. V strhujúcom závere, v ktorom Slovan dohrával bez zraneného Urama, zachránila Košičanov v 58. minúte žàdka po Bačekovej strele. O víťazstve Košíc napokon rozhodlo predåženie, Faith víťazným gólom ukončil jedenásťzápasovú šnúru Slovana bez prehry.   |   tlačiareň

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ w.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: [email protected]