Užhorod
 Rzeszów

Futbal: Slovan - Košice 0:0 v odvete štvrťfinále Sl.pohára, postupujú Košice.
@ Aktuálne -> Šport      Nov 29 2007 - 08:49 GMT
(TASR) - Odvetné stretnutie štvrťfinále Slovenského pohára medzi Slovanom Bratislava a MFK Košice sa skončilo 0:0. Prvý zápas 0:2, do semifinále postupujú Košice.

Slovan Bratislava - MFK Košice 0:0
Rozhodca: Šipoš, ŽK: Janek, Dobrotka - Cicman, 787 divákov.
zostavy a striedanie:
Slovan Bratislava:
Kiss - Janek, Struhár, Hanek, Szabó - Chlebek (60. Kosmeľ) - Poliaček (87. Ižvolt), Dobrotka, Breznaník - Ibragimov, Sylvestr (64. Meszároš)
MFK Košice:
Putnocký - Kišš, Kaminský, Bašista, Cicman - Kolbas, Školník, Pavol Majerník, Bicák (76. Džogan) - Majoroš (68. Šimko) - Ján Novák (79. Jurčo)
Slovan v odvetnom štvrťfinále Slovenského pohára musel likvidovať dvojgólový náskok Košičanov a bol od začiatku útočnejší. Hostia vtipnejšou kombináciou viac ohrozovali súperovu bránku. Strely však putovali mimo bránkového obdåžnika, aj veľká šanca hlavou Poliačika v 25. minúte. Preto sa prvý počas skončil bez gólového efektu. Obraz hry sa nezmenil ani po zmene strán. Slovan ako tradične stupňoval svoj tlak, vyššou tvorivosťou ho podporil najmä striedajúci Kosmeľ, ale aj tie najnebezpečnejšie centre vysokí košickí obrancovia na čele s dvojmetrovým brankárom Putnockým všetky odvrátili. Slovanu sa nedarilo využiť ani zmätok v košickej obrane pod veľkým tlakom. Naopak, gólovú šancu premárnil v 64. minúte Ján Novák. Ale aj tak bezgólový výsledok bohato stačil na postup Košičanov po Artmedii a Spartaku Trnava do jarného semifinále Slovenského pohára.   |   tlačiareň

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ w.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: [email protected]