Užhorod
 Rzeszów

HC Košice- Kežmarok 6:3 v dohrávke 45. kola Slovnaft extraligy
@ Aktuálne -> Šport      Jan 22 2008 - 06:25 GMT
(TASR) - V dohrávanom stretnutí 45. kola hokejovej Slovnaft extraligy zvíťazili hráči HC Košice nad nováčikom súťaže SkiPark MHK Kežmarok 6:3.

Góly: 10. a 16. S. Gron, 39. a 52. M. Šterbák, 1. Rudolf Huna, 8. Špilár, - 9. Pavličko, 35. Škovíra, 40. M. Žemba. Rozhodcovia: J. Konc - Gajan, Smrek, vylúčení: 6:7, presilovky: 4:0, oslabenia: 0:0, striedanie: 10. Drvár za Klempu, 10. Brejčák za Čikovského (všetci Poprad), 4375 divákov.

Prvá strela v zápase na bránku skončila z hokejky Rudolfa Hunu v sieti kežmarského Klempu a lepší úvod si Košičania nemohli priať. Postupne sa začala napåňať tradícia, že v tomto východniarskom derby vyhrávajú hostitelia. Navyše oceliari využili obe svoje presilovky, kým súper pri svojich ani poriadne Lipovského neohrozil. Tretí gól S. Grona pri presilovke vyhnal z bránky hostí Klempu. Náhradník Drvár sa činil, v 16. minúte mu pomohla pri Šimurdovej strele žàdka, ale vzápätí pri presilovke domácich piatich proti trom kapituloval, keď bol bez hokejky. Zopár sľubných akcií predviedli aj hokejisti Kežmarku, najmä v 2. tretine, kedy domáci akoby prepli na nižší stupeň najmä v obrane. Dali tak Podtatrancom šancu vrátiť sa do zápasu. Hrúbky košických zadných radov im pomohli vyhrať druhé, menej záživné dejstvo zápasu, ktorému chvíľami chýbala pravá atmosféra derby. Gólová úroda je skôr "zásluhou" výpadkov koncentrovanosti a nedôslednom plnení obranných povinností oboch tímov. Posledná tretina sa niesla v znamení skutočnosti, že v utorok čaká oboch ďalší zápas a skóroval iba košický obranca M. Šterbák. Kežmarok od víťazstva 3:1 s Košičanmi ešte 28. decembra potiahol čiernu sériu na 9 prehier za sebou.   |   tlačiareň

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ w.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: [email protected]