Rzeszów

Hokej- play-off: Košice - HK 36 Skalica 3:0, v 5. semifinále
@ Aktuálne -> Šport      Mar 25 2008 - 14:32 GMT
(TASR) - HC Košice - HK 36 Skalica 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Góly: 30. Špilár (P. Baroš, Javín), 50. M. Miklík (Gron), 52. Kledrowetz (Gron, Kmiť). Rozhodcovia: Baluška, P. Grečko - M.Grečko, Gajan, vylúčení: 12:14, navyše: Špilár 10 min za nešportové správanie, Šimurda 10 min + DKZ - T. Višňovský 10 min za nešportové správanie, Pállfy 10 min za nešportové správanie, Šátek DKZ za hrubosť, Škadra 10 min za hrubosť a DKZ, Rybár 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:0, oslabenia:0:0, bez zmien, 8347 divákov vypredané, stav série 3:2.

Môj dom - môj hrad potvrdilo aj piate semifinálové stretnutie medzi košickými a skalickými hokejistami. Mužstvá nastupovali na ľad s bilanciou 2:2 a skóre 9:9, čo predznamenalo, že súboj bude vyrovnaný a veľa gólov nepadne. Priebeh zápasu tomu plne zodpovedal. Súperi síce začali opatrne a zo zabezpečenej obrany, ale do deja vstúpila séria vylúčených hráčov už v úvodných minútach stretnutia. Košičania však nielenže ustáli tri presilovky, ale Rudolf Huna a Gron nevyužili v oslabení svoje nájazdy na Rybára. Na opačnej strane v 12. min výborne hrajúci Kledrowetz trafil len hornú žàdku skalickej bránky a po ňom šancu nevyužil Kmiť. Skalica potom pre zmenu nebola úspešná pri 1:41-minútovej presilovke piatich proti trom. Navyše ju oslabilo zranenie Zálešáka v 20. min (vykåbené rameno, hroziaca operácia). Hra však divákov netešila, lebo už v 1. tretine bol pomer vylúčených 7:6. Aj úvod 2. tretiny vyšiel lepšie hostiteľom, do čierneho však netrafili M. Miklík ani Špilár. Štvrtýkrát po sebe vypredaná košická Steel Arena si zakričala gól až v 30. minúte. Špilár za 29 sekund potrestal vylúčenie skalického Beňa. Nebolo však ešte zďaleka rozhodnuté a svoje stále viac zohrávali nervy. Trestná lavica sa permanentne zapåňala, navrch však mali Košičania, znovu trpezlivo čakajúcu na svoju príležitosť. Do varu ich však dostal až druhý gól M. Miklíka. V 52. minúte sa na trestnej lavici ocitlu dvaja Košičania a piati Skaličania, čo domáci využili Kledrowtzom na tretí gól a bolo prakticky rozhodnuté. Záver už prepukol v emócie, hokej sa vytratil, pribúdali len vylúčenia a oba kolektívy čakali na záverečnú sirénu.   |   tlačiareň

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ w.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: [email protected]