Užhorod
 Rzeszów

Hádzaná: Prešov - Košice 36:26 v 3 zápase finále play off, Prešov majstrom.
@ Aktuálne -> Šport      May 22 2008 - 09:23 GMT
Hádzanári Tatran Prešov vyhrali v 3. zápase finále play off extraligy nad IS Košice 36:26 a celkovým víťazstvom v sérii 3:0 získali siedmy majstrovský titul.

Tatran Prešov - IS Košice 36:26 (20:11)
Rozhodcovia: Brunovský a Čanda, 7m hody: 4/3 - 6/5, vylúčení: 5:5, 1437 divákov.

zostavy a góly:
Prešov: Kaminský, Bakša, Meluš - T. Mažár 5, Huňady, Michal Urban 3, Pekár 3, Fuňak 5, Radčenko 1, Tumidalský 4, Mikéci, Kozlov 9/2, S. Mažár 4/1, Dudáš 2
Košice: Paul, Olejár - Mazák 1, P. Hruščák 4/3, Štefanisko, Hičo 3, J. Kolesár 2, Guzy 4/2, Pecha, Bokol, Stirančák 2, Durilla 7, T. Urban 3, Šiška
na zápasy: 3:0
Ani na rozlúčkový zápas sezóny sa prešovská Tatran Handball Aréna nezaplnila do posledného miesta, ako to v rozhodujúcej sérii bývalo v minulých rokoch. Domáci začali v bránke netradične s "trojkou" Kaminským, ktorý odchytal celý prvý polčas. Na jeho začiatku viedli Prešovčania 4:1, no potom sa až do 20. minúty na viac ako dva góly od snaživého súpera neodtrhli. Lenže posledná desaťminútovka prvého dejstva patrila jednoznačne Šarišanom, ktorí úplne ovládli dianie na ihrisku, vyhrali ju 9:2, celkove polčas 20:11 a do kabín odchádzali s rozhodujúcim náskokom. Po výmene strán sa stretnutie už iba dohrávalo. Avšak, iba čo sa týka vývoja skóre (v 47. min viedli zeleno-bieli už o 12 gólov 29:17), lebo finalisti sa snažili naďalej o rýchlu hádzanú, aj keď s občasnými technickými chybami na obidvoch stranách a zahodenými šancami. Väčšia kvalita bola predsa len na domácej strane, zverenci trénera Martina Liptáka (mimochodom Košičana v prešovských službách, ktorý po tejto sezóne odchádza do rakúskeho klubu A1 Bregenz), vyhrali rozhodujúce meranie síl 36:26 a suverénne obhájili majstrovský titul.
Hlasy trénerov:
Martin Lipták, tréner Prešova: "Všetko sa skončilo podľa predpokladov. Som nadmieru spokojný s celou sezónou. Jediné, čo mi v nej chýbalo, bol aspoň jeden dobrý domáci výsledok v európskych súťažiach so San Antoniom, Gudme alebo Valladolidom. No inak celú sezónu hodnotím v globále ako fantastickú."
Ján Hruščák, tréner Košíc: "Gratulujem Prešovu k titulu, ten je v správnych rukách. Na mojom mužstve sa predsa len prejavila únava z náročného semifinále proti Novým Zámkom a tiež z finálovej série. Druhé miesto považujem za veľký úspech a svojim zverencom zaň ďakujem."

zdroj: TASR   |   tlačiareň

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ w.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: [email protected]