Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów

HOKEJ: Extraliga - HKm Zvolen - HC Košice 2:3 po predåžení (1:2, 0:0, 1:0 - 0:1)
@ Aktuálne -> Šport      Sep 30 2008 - 20:03 GMT
Góly: 7. F. Turek (Pavliš, L. Čierny), 59. Lipiansky (Vrbata, F. Turek) - 10. P. Bartoš (Juraj Faith, Tabaček), 12. Rudolf Huna (S. Gron), 64. Kmiť (Húževka, J. Kopecký)

Vylúčení: 7:8, navyše: 58. Hvila na 10 min za nešportové správanie sa - 57. Tabaček na 5+10+DKZ za nešportové správanie sa, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko - Gajan, M. Grečko, 2080 divákov

Zostavy: Zvolen: J. Laco - L. Čierny, Juraško, Dlouhý, Cebák, Valach, J. Malinský, Kolafa - J. Markovič, Lipiansky, J. Čierny - Hvila, Klouda, Chovan - Pavliš, F. Turek, Vrbata - T. Tatar, Dubec, Lelkeš; Košice: J. Hudáček - M. Šterbák, Tabaček, Kledrowetz, Chmelo, Špelda, P. Mocek, Gajdoš - Michel Miklík, Juraj Faith, P. Bartoš - Rudolf Huna, S. Gron, Rataj - J. Kopecký, Húževka, Kmiť - Šimurda, J. Sýkora, Jenčík

Hostia začali vo Zvolene aktívne. Už v 4. min si obkorčuľoval bránku Miklík a takmer poslal puk za Laca. Do vedenia však išli domáci, keď Pavliš potiahol puk po ľavej strane, ideálne ho poslal Turkovi, ktorý sa pri pravej žrdi Hudáčkovej svätyne presadil - 1:0. Košičania odpovedali už v 10. min, keď sa pred Lacom presadil Bartoš - 1:1. Ubehli len dve minúty a už to bolo 1:2, keď sa potvrdilo pravidlo "nedáš - dostaneš", po nevyužitej šanci domáceho Cebáka spoza bránky vyrovnal Rudolf Huna. V 15. min trafil zvolenský obranca Cebák v presilovke iba do žàdky. V druhej tretine Zvolenčania hostí tlačili, vytvorili si viacero šancí, no mohli však aj inkasovať. V 23. min neprekonal Laca Kopecký, keď domáci gólman efektne zdvihol betón. V 27. min spálil veľkú šancu Hvila, rovnako tak v 30. min, keď v oslabení unikol, no zakončiť mu za pomoci faulu znemožnil Šterbák. V 33. min sa Košičan Gron dostal pred zvolenského gólmana, ktorého ale zoči-voči neprekonal. Následne ešte Hvila po Kloudovej strele dorážal puk, ale iba do žrde. V tretej tretine predviedli domáci zdrvujúci tlak, no nevedeli nájsť recept na Hudáčka, naopak mohli inkasovať, no Gron brejk nepremenil. Domácim sa napokon podarilo vyrovnať - v 59. min z presilovky pri power play, keď Vrbatovu prihrávku zužitkoval do odkrytej časti bránky Lipiansky. V predåžení Košičania o svojom víťazstve rozhodli pri presilovke v 64. min gólom Kmiťa.   |   tlačiareň

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ w.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: [email protected]