SOBOTA v športe /futbal, basketbal, hádzaná/
@ Aktuálne -> Šport      Oct 04 2004 - 08:15 GMT
Futbal: Slavoj Trebišov - Zemplín Michalovce 0:1 v 10. kole II. ligy

Slavoj Trebišov - Zemplín Michalovce 0:1 (0:1)

Gól: 24. Devečka. Rozhodoval: Hrčka, ŽK: Václavík - Tóth, Horváth, 1500 divákov.

V bojovnom zemplínskom derby pred slušnou diváckou kulisou zvíťazili zaslúžne vyspelejší Michalovčania. Po celý čas diktovali tempo hry a variabilnejšou hrou v strede poľa si vytvárali množstvo gólových príležitostí. Po nepremenenej šanci Václavíka v 20. min, o 4 minúty na druhej strane prekvapil brankár Poľackého tvrdou strelou Devečka. Ïalší gól ešte padol a hostia bez väčších problémov udržali jednogólové víťazstvo.

***

Basketbal: E.S.O. Lučenec - Slávia TU Košice 68:57 v 1. kole extraligy mužov

E.S.O. Lučenec - Slávia TU Košice 68:57 (36:25)

Najviac bodov: Silvasy 16, Rallis 14, Klarič 12 - Zabavník 18, Svitek 15, Bučák 6, 700 divákov.

***

Hádzaná: Slovan Duslo Šaľa - Iuventa Michalovce 26:23 v 6. kole

Bratislava 2. októbra (TASR) - Spoločná česko-slovenská interliga hádzanárok WHIL pokračovala v sobotu štyrmi zápasmi 6. kola. Stretnutia DHK Olomouc - Tatran Bohunice hrajú 3.10., HKM Chirana Medical Šurany má voľno.

Slovan Duslo Šaľa - Iuventa Michalovce 26:23 (19:8)

Najviac gólov: Dubajová 9/2, Hrabovská 5 - Tóthová 10/5, Jenčíková 4. Rozhodovali: Brunovský a Čanda, 7 m hody: 3/2 - 5/5, vylúčené: 3:1, 550 divákov.

V zápase dvoch rozdielnych polčasov zaslúžené víťazstvo domácich v závere posledných dvoch minút.

***

Hádzaná-HIL: ŠKP Sečovce - Dukla Praha 27:34 v 6. kole HIL

ŠKP Sečovce - Dukla Praha 27:34 (12:16)

Najviac gólov: Kučera 11/3, Gamrat 7, Dobrovodský 3 - Brabec, Vraný a Čurda po 7. Rozhodovali: Kavulič a Sivák (SR), 7m hody: 6/3 - 1/1, vylúčení 7:7, ČK: Hynek (Dukla) za hrubý faul, 350 divákov.

Zápas začali lepšie domáci, ktorí až do 10. minúty viedli, potom však prevzali iniciatívu Pražania a výsledok otočili vo štvorgólový náskok. V druhom polčase domáci robili značné chyby, čo hostia iniciatívnou hrou využili a svoje šance premenili na 7-gólové víťazstvo.

***   |   tlačiareň

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ w.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: [email protected]