Rzeszów

PONDELOK v športe /hokej/
@ Aktuálne -> Šport      Mar 08 2005 - 08:29 GMT
Hokej: Košice-Nitra 3:2 v druhom zápase 1/4-finále play off extraligy

HC Košice - HKM Dynamax Nitra 3:2 pp a samostatných nájazdoch (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 19. Bicek, 39. Kroták, rozhodujúci samostatný nájazd premenil Kroták - 10. Poljaček, 25. Milo. Rozhodovali: Baluška - Gašparík, Rohoň, vylúčení: 6:8, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, striedania: 43. Kowalczyk za Kledrowtza (Košice), 2000 divákov (vypredané)

Na zápasy: 2:0

Súperi síce nastúpili v rovnakých zostavách ako v nedeľu, ale priebeh súboja bol iný. Nakoniec museli rozhodnúť až samostatné nájazdy. V nich sa šťastie priklonilo na stranu Košičanov, ktorí ich vyhrali 3:2, keď rozhodujúci tretí gól strelil kapitán celku Arné Kroták. Košičania akoby v úvode stretnutia urazili šťastenu, v 2. minúte Hvila a v 8. minúte Kmiť nevyužili gólové šance a Košičania ani 24 sekundovú presilovku 5:3. Nitrančania hrali od začiatku zodpovednejšie, vyčkávali na príležitosť a chybu domácej obrany, ktorá aj tentoraz viackrát narobila veľké starosti brankárovi J. Lacovi. Tak to bolo aj pri vedúcom góle Poljačeka v 10. minúte. Hostia mali možnosť svoj náskok aj zvýšiť, najmä v 13. minúte, keď korčuľovali štyria na košického brankára, ale J. Kováčik sebecky vystrelil do košického gólmana. Trest prišiel o 5 minút, keď Bicek takmer z nemožného uhla vyrovnal. Druhá tretina bola akoby kópiou prvého vzájomného duelu. Utešene sa plnila trestná lavica, hra nemala spád, ale opäť sa ujala vedenia Nitra. Tesne pred druhou sirénou však košický kapitán Kroták z presilovky vyrovnal a tak sa čakalo na záverečnú 20-minútovku. V nej nečakane Nitrančania mohli rozhodnúť duel vo svoj prospech, najmä preto, že domácim sa zranil Kledrowetz a obrana mala časté okienka. Košičania odolali najhoršiemu, a keďže sa nerozhodlo ani v predåžení, ktoré obaja súperi akoby len odohrali, mali rozhodnúť samostatné nájazdy. Z domácej strany ich premenili Hvila, Bicek a Kroták, hostia, ktorí už viedli 2:0 po góloch Čacha a T. Chrenka, už posledné tri nevyužili.   |   tlačiareň

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ w.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: [email protected]