Rzeszów

SOBOTA v športe /basketbal/
@ Aktuálne -> Šport      May 15 2005 - 06:53 GMT
Basketbal: Delta I.C.P. Košice - MBK Ružomberok 79:61 v 3.zápase finále playoff

Košice 14. mája (TASR) - Rébus, kto bude po treťom finálovom stretnutí play off v prvoligovej súťaže basketbalistiek bližšie k mečbolu, vyriešili obhajkyne titulu Delta I.C.P. Košice už do polčasu, ktorý vyhrali rozdielom 20 bodov 79:61 a nakoniec si jednoznačne pripísali druhé víťazstvo a vedú sériu s Ružomberkom 2:1. Štvrté stretnutie sa hrá v stredu 18. mája v Ružomberku.

Delta I.C.P. Košice - MBK Ružomberok 79:61 (45:25)

Zostavy a body:
Delta: Frniaková 20, Hiráková 16, Smithová 14, Jendrichovská 10, Michulková (Jalčová 5), Timková 4, Chaneyová 4, Jurčenková 2, Bieliková 2, Sopirjaková 2
Ružomberok: Moorová 13, Boruková 5, Čikošová 2, Belanská, Watsonová (Ivanová 15), Køížová 11, Furková 7, Oravcová 5, Gatialová 3, Lukačovičová

Rozhodcovia: J. Janáč a Gabara, tr. hody: 13/9 - 16/10, fauly: 18:17, trojky: 4:5 2200 divákov.
na zápasy 2:1

V obojstranne veľmi nervóznej úvodnej päťminútovke Košičanky síce iba doťahovali dvojbodový náskok Ružomberčaniek, ale potom sa karta obrátila a najmä vďaka veľmi dobrej obrane sa aj výsledok obracal v prospech Delty. V závere prvej štvrtiny získali Košičanky 7-bodový náskok, a ten i napriek tomu, že nie vždy mali šťastie v koncovke, zvýšili až na 20 bodov. Polčasová prestávka Ružomberku príliš nepomohla, skvele rozbehnutá Delta odvládla palubovku a v 32. min už viedla o 34 bodov (73:39). Potom však dostali možnosť hráčky z košickej lavičky, čo súper využil a šnúrou 17:0 v rozpätí piatich minút skorigoval svoju zaslúženú prehru.

***

Basketbal: Poprad - Cassovia v 3.zápase play off o 3. miesto extraligy žien

Poprad 14. mája (TASR) - Basketbalistky Siemensu Poprad vyhrali v 3. stretnutí play off v extralige žien nad Cassoviou Košice 68:49 a víťazstvom 3:0 v sérii obsadili 3. priečku.

Siemens Poprad - CBK Cassovia Košice 68:49 (33:20)

Najviac bodov: Kupčíková 15, Barényiová a Poláková 10 - Stantienová a Šandorčinova po 9, Grešnerová 9, 250 dvákov.
na zápasy 3:0   |   tlačiareň

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ w.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: [email protected]