Rzeszów

PIATOK v športe /vodné pólo, basketbal, futbal/
@ Aktuálne -> Šport      Jul 09 2005 - 14:23 GMT
Vodné pólo: Na úvod Dunajského pohára víťazstvo Rumunska nad Slovinskom 14:4

Trebišov 8. júla (TASR) - Nečakane hladkým víťazstvom obhajcu trofeje, tímu Rumunska nad Slovinskom 14:4, sa v piatok večer na letnom kúpalisku v Trebišove začal trojdňový medzinárodný vodnopólový turnaj mužov o Dunajský pohár.

Účastník blížiacich sa 11. MS v Montreale rozhodol o svojom úspechu už v úvodnej štvrtine a potom už bez väčších problémov získal svoje prvé víťazstvo.

Výsledok:
Slovinsko-Rumunsko 4:14 (1:6,1:3,1:3,1:2)
Najviac gólov: Mertelj 2 - Kádar 3, 250 divákov.

***

Vodné pólo: Slovenskí pólisti zreprízovali remízu 7:7 s Francúzskom

Trebišov 8. júla (TASR) - V druhom stretnutí úvodného dňa Dunajského pohára vodných pólistov v Trebišove sa slovenskí reprezentanti rozišli s Francúzskom s remízou 7:7. Zopakovali tým v trebišovskom bazéne presne rovnaký výsledok spred roka.

Obaja súperi sa dobre poznajú, veď v tomto roku už spolu hrali v Taliansku, Slovinsku i vo Francúzsku a všade sa zrodili tesné výsledky. Úvodná štvrtina zápasu bola pre slovenský tím úspešná, domáci diktovali tempo hry a zdalo sa, že k víťazstvu majú bližšie ako súper. Lenže v ďalších dvoch štvrtinách prišlo poľavenie, zrejme vyplývajúce aj zo slabšej fyzickej kondície, navyše z 11 presiloviek zverenci trénera Ondreja Gajdáča využili iba tri. Francúzi to využili, dokonca v závere viedli 7:6, ale 4 minúty pred koncom Bačo vyrovnal na 7:7. V závere už ani jedno z mužstiev nedokázalo strhnúť víťazstvo na svoju stranu.

Slovensko - Francúzsko 7:7 (3:1, 3:4, 0:1, 1:1).
Góly: Bačo 3, Palaščák a Szabó po 2 - Clay 3, Cousin a Simon po 2. Sledovalo 300 divákov.

***

Basketbal: SR - Poľsko 69:56 na turnaji kadetiek v Košiciach

Košice 8. júla (TASR) - V úvodných zápasoch medzinárodného turnaja basketbalových kadetiek (ročník 1989), ktorý rozohrali v piatok v hale SOU železničného v Košiciach, vyhralo Česko nad Francúzskom 87:33 po predåžení a Slovenky zdolali Poľky 69:56.

Výsledky:
Francúzsko - Česko 83:87 pp (72:72, 47:44)
SR - Poľsko 69:56 (37:31)
Najviac bodov za SR: Palušná 22, Zentková 13

Turnaj pokračuje v sobotu od 17.00 h stretnutím Poľsko - ČR a o 19.00 h Francúzsko - SR.

***

Futbal: Užhorod - Michalovce 3:0 v prípravnom zápase

Užhorod 8. júla (TASR) - V prípravnom medzinárodnom futbalovom stretnutí zvíťazilo družstvo I. ukrajinskej ligy z Užhorodu nad slovenským druholigovým ŠK Zemplín Michalovce 3:0 (0:0).   |   tlačiareň

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ w.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: [email protected]