Rzeszów

Hokej: Slovan - Košice 2:4 v predohrávke 40. kola ST extraligy
@ Aktuálne -> Šport      Oct 25 2005 - 09:33 GMT
Slovan Bratislava - HC Košice 2:4 (1:0, 0:0, 1:4)
Góly: 4. Macho, 47. Němčický - 42. Lažo, 47. Krayzel, 48. Hvila, 54. Šimurda. Rozhodovali: D. Konc - Mášik, Müllner, vylúčení: 3:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, 3486 divákov

V predohrávke 40. kola bol Slovan proti svojmu tradičného rivalovi dve tretiny blízko aj k tretiemu víťazstvu v tejto sezóne. Do vedenia sa dostal už v 4. minúte, keď Macho bol medzi kruhmi na vhadzovanie skôr ako vybiehajúci Petrík a v páde do opustenej bránky skóroval. A hoci Košičania si v ďalších minútach, vďaka svojej technickej vyspelosti vypracovali viac príležitostí na skórovanie ako domáci, v koncovke boli málo dôrazní a veľkou prekážkou bol pre nich aj brankár Rybár. Blízko k vyrovnaniu boli hostia v 29. minúte, ale Jenčík úplne sám pred Rybárom neuspel aj preto, že ho Pavlas fauloval. Presilovku ale nevyužili, rovnako tak dopadla aj početná výhoda Bratislavčanov, v ktorej dvakrát svojich podržal Petrík. Dve a pol minúty pred koncom druhej tretiny košickú nemohúcnosť v koncovke dokumentovali Lažo a po ňom aj dorážajúci Hvila. Tesne pred koncom mohol zvýšiť strelec gólu Macho, ale z prvej mieril nad. Svoju streleckú bezradnosť pretrhli Košičania až v úvode tretej tretiny zásluhou exslovanistu Laža. Pri vylúčení Bartoša potom domáci svojho súpera pritlačili, no zásluhou Petríka sa skóre nemenilo. Päť sekúnd po jeho naskočení na ľad ale Němčický dostal Slovan druhý raz do vedenia. To mu však vydržalo len 31 sekúnd, pretože po zmätkoch v ich obrane vyrovnal Krayzel. A keď o 26 sekúnd pri vylúčení Kudělku a ďalších zmätkoch pred svojou bránkou inkasoval aj tretí raz, zrodila sa s Košičanmi jeho prvá tohtosezónna prehra. Tú ešte počas slovanistickej presilovky prikrášlil Šimurda.   |   tlačiareň

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ w.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: [email protected]