(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ w.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: [email protected] tel. 0905 942 606
Hokej-play off: Dukla Trenčín - HC Košice 3:2 v 3. semifinále play off.
@ Aktuálne -> Šport     Mar 19 2007 - 09:08 GMT
(TASR) - Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili v nedeľu v 3. semifinálovom stretnutí play off Slovnaft extraligy nad HC Košice 3:2 a ujali sa tak vedenia v sérii 2:1. V pondelok opäť v Trenčíne je o 17.00 h na programe 4. zápas.

Dukla Trenčín - HC Košice 3:2 (3:2, 0:0, 0:0)
Góly: 7. Melichárek (Pardavý), 9. Køetinský (Kollár, Fatyka), 10. Melichárek (Køetinský) - 12. Kmiť (Jendek, Dravecký), 14. Šterbák (Javín, Juraj Faith). Rozhodovali: D. Konc, Baluška - M. Novák, Mihajlo, vylúčení: 7:7, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, 6150 divákov, vypredané
Na zápasy: 2:1

Vojaci v prvom domácom zápase za stavu 1:1 z úvodných dvoch vystúpení v Košiciach začali veľkým náporom a dopredu ich hnala i ohlušujúca atmosféra plného trenčianskeho ZŠ. Na koňa ich posadili aj košické vylúčenia. Už v 5. minúte mali domáci početnú výhodu o dvoch hráčov, tú síce ešte nevyužili, ale z následnej už Melichárek dostal Duklu do vedenia. Trenčania boli jasne lepší, hostia mali s ich agresívnym napádaním problémy a tí sa dopúšťali faulov. V 9. minúte opäť pykali v oslabení, keď Køetinský nie príliš prudkou strelou zaskočil chybujúceho Lipovského. Tréneri Košíc okamžite reagovali oddychovým časom, ale v polovici tretiny už bolo hrozivých 3:0, keď už 7. gólom v play off sa presadil kanonier Dukly Melichárek. Košičanom sa ale z tohto šokujúceho úderu podarilo spamätať a v druhej polovici 1. tretiny sa im podarilo nepriaznivý stav skorigovať. Oba góly dali z presiloviek, pričom druhý Šterbákov v početnej výhode o dvoch hráčov. V prostrednej časti sa domáci museli vysporiadať s neúčasťou Kóňu, ktorého v závere 1. tretiny hokejkou do tváre zasiahol obranca Košíc Jendek. Hra mala aj naďalej vysoké tempo a útoky sa prelievali v rýchlom slede na jednu i druhú stranu. Väčšia aktivita bola ale na domácej strane, no Lipovský v košickej bránke po nevydarenom úvode pri šanciach vojakov bol už opäť oporou. V tejto časti ubudlo vylúčených, jedinú presilovku hrali Trenčania až v jej závere, ale Droppov faul domáci nezužitkovali. V záverečnej tretine, najmä v jej úvode, sa domáci zamerali viac na obranu, ale snaha Košíc k ničomu neviedla. Postupne však aj Dukla opäť prepla na ofenzívnejší stupeň, no v strhujúcom divadle sa už na výsledku, ktorý stanovila 1. tretina, nič nezmenilo ani po košickej prerušovanej power play.