(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ w.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: [email protected] tel. 0905 942 606
Hokej: MHC Martin - HC Košice 2:5 v 10. kole Slovnaft extraligy.
@ Aktuálne -> Šport     Oct 01 2007 - 09:44 GMT
(TASR) - MHC Martin - HC Košice 2:5 (2:1, 0:2, 0:2)
Góly: 6. Vantroba, 12. Trokan - 9., 30., 59. Faith, 32. Šimurda, 53. Rudolf Huna. Rozhodovali: Kubuš - M. Grečko, Smrek, vylúčení: 5:4, navyše: Török (Martin) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, striedania: Maertin od 41. minúty bez Šimku, Ďatelinku, Markoviča, Mahdalíka, Važana, 2800 divákov

Po predchádzajúcich slabých výkonoch na domácom ľade podal Martin najmä do polovice stretnutia veľmi dorbý výkon. Aj Košice potvrdili, že hrajú v Martine dobre a tak to bol hokej ako remeň. Obe mužstvá často strieľali a brankári sa mali čo obracať. V úvodnej tretine mali viac z hry domáci a aj zaslúžene viedli. Najprv v 6. minúte Vantroba bombou prestrelil Lipovského, o tri minúty Faith z presilovky vyrovnal. V 12. minúte domáci opäť viedli po góle Trokana. Aj v druhej tretine sa hral obojstranne otvorený a rýchly hokej. Domáci mohli zvýšiť na 3:1, ale Trokan po samostatnom nájazde stroskotal na Lipovskom. Opäť sa potvrdilo nedáš-dostaneš. V 30. minúte Faith vyrovnal a o 90 sekúnd Šimurda zvrátil vývoj skóre na stranu hostí. V poslednej tretine domáci síce tlačili, ale bolo vidieť, že sú v kŕči. Hostia čakali na chybu súpera, tá prišla v 53. minúte, keď Rudolf Huna strelil štvrtý gól hostí. V 59. minúte pečatil víťazstvo Košíc a svoj hetrik Faith.