(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ w.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: [email protected] tel. 0905 942 606
HC Košice - SkiPark Kežmarok 6:4 v 25. kole extraligy.
@ Aktuálne -> Šport     Nov 19 2007 - 09:03 GMT
(TASR) - HC Košice - SkiPark MHK Kežmarok 6:4 (2:2, 2:0, 2:2)
Góly: 10. a 34. I. Droppa, 3. a 60. Rudolf Huna, 23. M. Bartánus - 16. Škovíra, 20. Pavličko,45. M. Slovák, 53. Šechný. Rozhodcovia: J. Konc - M. Grečko, Kalina, vylúčení: 7:8, presilovky 2:1, oslabenia 0:1, striedania: 34. J. Kučera (Poprad) za Klempu, 6150 divákov

Doterajšie vzájomné zápasy Košičanov s extraligovým nováčikom z Kežmarku boli vyrovnané, ale hostiteľom bolo jasné, že len trojbodový zisk im pomôže držať krok s čelom tabuľky. Úvod východniarskeho derby im nečakane vyšiel - prvá priama strela na Klempu skončila už v 3. minúte gólom Rudolfa Hunu a vylúčenie Petrinu zaplatili hostia v 10. minúte druhým gólom. Iba dva góly dali Košičania dokopy v posledných dvoch domácich súbojoch Martinu a Trenčínu a možno si mysleli, že už to pôjde ďalej samo. Ako ľahko však získali dvojgólový náskok, tak oň po hrubých chybách prišli. Hostia najprv znížili pri vlastnom oslabení a nájazde Škovíru, nekoncentrovanosť Košičanov 6 s pred klaksónom trestal vydareným tečom Pavličko. Na počet striel to bola pekná úroda gólov, ale krásy bolo pomenej. Viac sa však snažili predsa len domáci hokejisti, ktorí vyťažili v 2. tretine z niekoľkých príležitostí znovu dvojgólový náskok a zároveň vyhnali nie príliš istého Klempu z bránky. Nahradil ho J. Kučera. Zďaleka však nebolo ešte rozhodnuté, lebo Kežmarok sa nevzdával a v záverečnom dejstve dvakrát znížil na rozdiel jediného gólu. Definitívne sa o osude zápasu rozhodlo až v samotnom závere. Hostia odvolali brankára a 22 s pred koncom a Rudolf Huna do prázdnej bránky uzavrel skóre na 6:4.