(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ w.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: [email protected] tel. 0905 942 606
HC Košice- HKM Zvolen 3:1 v 56. kole extralig.
@ Aktuálne -> Šport     Feb 25 2008 - 15:56 GMT
(TASR) - HC Košice - HKM Zvolen 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)

Góly: 3.Bartoš, 19. Rudolf Huna, 60. M. Šterbák - 10. Cebák, Rozhodcovia: J.Konc, Kubuš - Mášik, Mihajlo, vylúčení:6:7, presilovky: 1:0, oslabenia:0:0, zmeny: 27. Dubec (Zvolen), 7555 divákov

Úvodné vylúčenie Dlouhého zaplatil zvolenský tím gólom košického kapitána Bartoša, ktorý v tomto zápase patril k najlepším na ľade. Obom tradičným rivalom išlo o veľa, čo sa prejavilo v prílišnom úsilí hráčov, ale aj nervozity, ktorá vyústila do série vylúčených (za 9 minút až sedem). Na výsledku sa to však neodrazilo, skôr tým trpela plynulosť hry, lebo stále hralo niektoré mužstvo v oslabení. Namiesto druhého gólu vo zvolenskej sieti však prišlo nečakané vyrovnanie, keď pri hre štyroch proti štyrom vymietol pavučinu košického Lipovského obranca Cebák. Snaha oceliarov priniesla ovocie, keď prienik Jenčíka a odrazený puk Rudolf Huna zvýšil na 2:1. Tento stav bol aj po strelecky chudobnejšej druhej tretine, v ktorej sa najmähostitelia snažili zvýšiť minimálny náskok. Uvedomovali si, že Zvolenu sa v Steel Arene darí najviac zo všetkých extraligistov (zo 6 zápasov tu vyhral až štyri) a navyše šancu popasovať sa na diaľku s Martinom o 2. miesto pred play off dávalo Košičanom iba víťazstvo. Na ňom usilovne pracovali už od úvodných minút záverečného dejstva zápasu. Z prílišného chcenia však mali dlho vychýlenú mušku alebo ich vychytal V.Hudáček , a tak gólový ôst ukončil až 22 sekund pred koncom tretím gólom M. Šterbák strelou do prázdnej bránky pri power play Zvolena.