(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ w.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: [email protected] tel. 0905 942 606
MFK Košice - MŠK Žilina 2:2 v 27. kole Corgoň ligy.
@ Aktuálne -> Šport     Apr 29 2008 - 09:50 GMT
MFK Košice - MŠK Žilina 2:2 (0:0)

Góly: 53. Bicák, 68. Kolbas - 70. Štyvar, 90. Vladavič (11 m). Rozhodca: Trutz, ŽK: Pečalka, Kuciak, Pekarík (všetci Žilina), 1270 divákov.

MFK Košice: Putnocký - Cicman, Školník, Kaminský, Šimko - Kolbas, Majoroš (75. Kuzma), Majerník, Matič (80. Viazanko) - Novák, Bicák (86. Džogan)

MŠK Žilina: Kuciak - Pekarík, Pečalka, Vidič, Jež (65. Devátý) - Breška (55. Vladavič), Štrba, Belák, Tesák - Štyvar, Porázik (72. Adauto)

Druhá Žilina prišla do Košíc (v 5. kole tu prehrala 0:2) hrať na istotu. Štvorčlenná záloha v strede poľa postupne rozohrávala útoky a pokúšala sa kolmými prihrávkami vysunúť útočníkov. Výsledkom bol v úvode zápasu ibe center Porázika do rúk domáceho brankára a strela Ježa v 11. minúte. Košičanom vychádzali rýchle protiútoky. Po ľavej strane Šimko s Novákom niekoľkokrát poriadne vyobracali žilinskú obranu. V 17. min Kolbasov priamy kop hlavičkoval Novák, brankár Kuciak však strelu vrazil na roh. Po polhodine hry Matič poslal dlhú kolmú prihrávku na rozbehnutého Nováka, ktorého v poslednej chvíli zastavil Pečalka. Záver polčasu patril domácemu mužstvu, Kolbasova strela skončila tečovaná na hornej sieti, Matičovu hlavičku po rohovom kope chytil dobre postavený brankár hostí. Druhý polčas začali lepšie hostia, po prihrávkach Porázika mali strelecké príležitosti Štyvar a Jež. V 53. min Bicák dlhým šprintom súperil s dvoma obrancami a na hranici šestnástky oblúkom kopol loptu do siete. Druhý gól domácich pridal Kolbas, ale Žilinčania dokázali rýchlo odpovedať. Center Vladaviča premenil o dve minúty hlavou Štyvar. V závere zápasu hostia vložili všetky sily do útoku a snažili sa vyrovnať. V nadstavenom čase Džogan v šestnástke nedovolene bránil Adauta a nariadenú jedenástku Vladavič premenil na vyrovnávajúci gól.