(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ w.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: [email protected] tel. 0905 942 606
DAC Dunajská Streda - MFK Košice 1:3 vo 4. kole
@ Aktuálne -> Šport     Aug 09 2008 - 19:39 GMT
V predohrávanom stretnutí 4. kola futbalovej Corgoň ligy Košičania potvrdili svoju doterajšiu neporaziteľnosť, keď zvíťazili na pôde nováčika z Dunajskej Stredy 3:1. Prvú veľkú gólovú príležitosť domáci nevyužili. V 16. minúte si na presný center Moughfira nabehol Dragičevič, ale lopta z jeho hlavy len tesne minula ľavú žrď Putnockého brány. Usilovný Kweuke dostal v 40. minúte center od Plantiča, ale Kamerunčanovi chýbala presná koncovka. Z mužstva hostí občas potrápili obranu Matič, Viazanko či Novák. Dve minúty pred koncom polčasu rozohral Kolbas piaty rohový kop Košíc a po ňom hlavička Cicmana skončila za chrbtom brankára Novotu.

V 46. minúte Kweuke takmer preloboval vybehnuvšieho Putnockého, bol z toho iba rohový kop. O dve minúty neskôr Kolbas šikovne vysunul Nováka. Kráľ strelcov uplynulej sezóny sa nemýlil, pravačkou zvýšil vedenie svojho tímu. V 63. minúte najskôr Novota vykopol tutovku po šanci Janiča, ale odrazenú loptu Novák s istotou poslal do siete – 0:3. Debakel domácich napokon zmiernil v 81. minúte Kweuke, keď zúžitkoval prihrávku Moughfira.

DAC Dunajská Streda – MFK Košice 1:3 (0:1) Góly: 81. Kweuke - 43. R. Cicman, 48., 63. Novák. Rozhodoval: Samotný, ŽK: Plantič, 5000 divákov

Zostavy a striedania: Dunajská Streda: Novota – Regedei, K. Németh, Gerich, M. Kováč – Plantič (67. Osei), L. Zápotoka (59. Boya), Abena, Moughfire – Kweuke, Dragičevič (53. Landerl) Košice: Putnocký – Školník, Kaminský, Džogan, Smrek – R. Cicman – Viazanko (76. K. Kuzma), Kolbas, N. Matič (88. Serečin), Milinkovič (61. Janič) – J. Novák