(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ w.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: [email protected] tel. 0905 942 606
HC Košice - HC´05 Banská Bystrica 5:4 po predåžení (0:0, 3:3, 1:1 - 1:0)
@ Aktuálne -> Šport     Oct 11 2008 - 05:52 GMT
Góly: 36. Gron (Rudolf Huna, Rataj), 37. Juraj Faith (P. Bartoš, Michel Miklík), 40. Chmelo (P. Bartoš, Juraj Faith), 52. P. Bartoš (Juraj Faith, Michel Miklík), 61. M. Šterbák - 25. Igor Majeský (Brumerčík), 27. Škvaridlo (M. Dian, Češík), 36. M. Dian (Škvaridlo), 44. Bulík (Pardavý, Tománek)

Vylúčení: 8:10 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Orolin, Snášel, 5675 divákov

Zostavy:
Košice: J. Hudáček (44. Lipovský) - M. Šterbák, Gajdoš, Kledrowetz, Chmelo, J. Tabaček, Kozák - Michel Miklík, Juraj Faith, P. Bartoš - Rudolf Huna, S. Gron, Rataj - J. Kopecký, Húževka, Kmiť - Šimurda, Jenčík

B. Bystrica: I. Petrík - P. Frühauf, Rimmel, V. Vlk, A. Mrena, Brumerčík, Biro, Tomaška, Paľov - Tománek, Bulík, Pardavý - Jánoš, ¼. Sabol, Igor Majeský - M. Dian, Češík, Škvaridlo - J. Babic, Štolc, Ižvolt

Úvodná tretina bola hlavne zo strany domáceho tímu nemastná-neslaná. Hoci domáci hrali od 6. minúty dve presilové hry za sebou, nevynútili si väčší tlak a ich snaha bola bez efektu. V 13. min mali hráči spod Urpína takmer 50 sekúnd početnú výhodu o dvoch hráčov, ale aj oni neboli úspešní. V druhej dvadsaťminútovke hrali Košice ospalo, čo náležito využil nováčik na strelenie troch gólov. V 25. min najprv Brumerčík trafil žàdku a z dorážky Igor Majeský poslal puk za chrbát Hudáčeka. V 27. min zvyšoval na 2:0 pre Banskú Bystricu Škvaridlo a v 36. min pridal tretí presný zásah Dian, ktorý spoza brány vykorčuľoval pred košického brankára a excelentne skóroval. To domácich vyburcovalo a o 17 sekúnd zaznamenal Gron siedmy gól v sezóne. Vzápätí kapitán Faith využil presilovku. Vyrovnanie zabezpečil Košiciam v 40. min premiérovým gólom v extralige obranca Chmelo. V poslednej minúte druhej časti hry mohol ešte rozvlniť súperovu sieť Kledrowetz, skóre sa už nemenilo. Do poslednej tretiny išli domáci s ambíciou čo najskôr skórovať, ale Petrík bol mužom na svojom mieste. V 44. min Bulík prestrelil neistého Hudáčka, ktorého v bránke následne vymenil Lipovský. Ten bol oporou v tom pravom slova zmysle, najmä v 54. min, keď excelentne vychytal Bulíka. Ešte predtým vyrovnal tečom Faithovej strely Bartoš. Rozhodnúť mohol potom Michel Miklík, ale sám pred Petríkom neuspel. V predåžení sa domáci hneď nasťahovali do útočného pásma a Šterbák nekompromisne spečatil výsledok zápasu.