(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ w.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: [email protected] tel. 0905 942 606
Atletika: Orest Babjak víťazom behu v Kavečanoch i v Klokočove
@ Šport -> Podujatia     Aug 02 2004 - 08:45 GMT
Kavečany 1. augusta (TASR) - Ukrajinec Orest Babjak si vybehal v nedeľu dve víťazstvá. Najprv predpoludním bol najrýchlejší na 16. ročníku Malého kavečianskeho maratónu, kde 21,1 km trať absolvoval za 1:14:12 h. Medzi 84 bežcami z Ukrajiny, Maďarska a SR dobehol na 2. mieste Milan Ondričko (MBO Strážske) 1:15:54, tretí bol Imrich Pastor (Obalservis Košice) 1:17:05. Medzi ženami bolo najrýchlejšie trio Košičaniek v poradí Erika Billá 1:37:23, 2. Alžbeta Tiszová 1:37:34, 3. Zlatica Semanová 1:41:24.

Popoludní sa 36 bežcov z Ukrajiny a Slovenska postavilo na štart 27. ročníka Klokočovskej päťky v Klokočove, okres Michalovce. Orestovi Babjakovi nerobilo problém víťaziť ani na kratšej trati a na prvenstvo v cieli mu stačilo 16:59 min. Ïalšie poradie: 2. Milan Ondričko 17:32, 3. Jozef Juro (AC Michalovce) 17:47, - ženy: 1. Gabriela Ihnátová (ŠK Commenium Michalovce) 19:33, 2. Helena Sluková (BK Šaca) 21:42, 3. Valéria Adamová (MBK Veľké Kapušany) 24:28