(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ w.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: [email protected] tel. 0905 942 606
PIATOK v športe /hokej/
@ Aktuálne -> Šport     Nov 08 2004 - 08:44 GMT
Hokej: Dukla Trenčín - HC Košice 3:2 v 20. kole ST extraligy

Dukla Trenčín - HC Košice 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)

Góly: 28. Hossa, 29. Bombic, 41. Heš - 15. Bicek, 50. Kledrowetz. Rozhodovali: Rönnmark (Švéd.) - Pavlovič, Tvrdoň, vylúčení: 10:10, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 4810 divákov.

Vyrovnaný duel bol hokejovo náročný a spåňal kritéria popredných družstiev extraligy. Ku kvalite stretnutia prispel i švédsky rozhodca, ktorý pripustil tvrdú hru, ale nekompromisne trestal nedovolené zákroky hokejkou. Prvú šancu mal v oslabení v 2. minúte Hossa a to isté v 19. Nagy, ktorý mohol zvýšiť na 0:2, keď skóre otvoril v 15. minúte Bicek. Početná návšteva bola s hrou veľmi spokojná. V druhej časti sa očakával zvrat Dukly, čo i stalo, keď v 28. minúte v presilovej hre Hossa vyrovnal a v 29. minúte Bombic poslal Duklu do vedenia. V druhej polovici stretnutia prevzala réžiu hry do svojich rúk Dukla, ale Košice ako popredný celok umne bránil a každú šancu využil na brejk. V 31. minúte v útoku prečíslil domácu obranu, ale bravúrny zásah Heša šancu hostí zmaril.

Hostia ožili v 35. minúte, keď hrali presilovku za Starostove hákovanie, ale neuspeli. Úvod tretej tretiny opäť patril Dukle, keď pri hre 4:4 v 41. minúte Heš prestrelil všetko čo mu stálo v ceste a zvýšil na 3:1. V 43. minúte pri vylúčení Vorobela strážca košickej bránky Falter robil zázraky, čo obecenstvo privádzalo do extázy. Košice sa nevzdávali a v 49. minúte mali na zníženie, ktorému zabránil nedovoleným zákrokom Ölvecký a o 27 sekúnd neskôr fauloval Hlinka a presilovku 5:3 Košice využili Kledrowtzom na zníženie. Dráma pokračovala, obe družstvá prežili po jednom oslabení a v čase 59:35 si hostia vybrali oddychový čas, odvolali brankára, ale vyrovnať sa im už nepodarilo.

***

Hokej: HK VTJ Trebišov - HKm Detva 3:5 v 18. kole I. ligy

HK VTJ Trebišov - HKm Detva 3:5 (1:1, 0:1, 2:3)

Góly: 19. M. Kroták, 45. a 47. Soták - 8. Voskár, 28. a 42. L. Jurík, 44. Filo, 55. Bokroš. Rozhodovali: Rudý - Hric, M. Korba, vylúčení: 3:6, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:1, 500 divákov.

V bojovnom a rušnom stretnutí hostia ušli domácim už o 3 góly. Hostitelia potom zapli na vyššie obrátky a znížili na rozdiel jedného gólu. Paradoxom v stretnutí bolo, že v jednej presilovke padli dva góly. Hostia v oslabení a Trebišov v normálnej hre.

***

Hokej: VTJ Topoľčany - VTJ Sp. N. Ves 4:5 v 18. kole I. ligy

VTJ Topoľčany - HK Spišská Nová Ves 4:5 (3:1, 1:3, 0:1)

Góly: 4. Sporina, 6. P. Hurtaj, 7. Králik, 22. Budoš - 8. a 26. P. Hrubý, 31. Slamený, 33. Čuj, 55. Saluga. Rozhodovali: Bucala - Čavojský, Goga, vylúčení: 7:7, navyše: Sporina (Topoľčany) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1250 divákov.

Domáci mali raketový nástup a už v 7. minúte viedli 3:0. Potom však už tradične nepochopiteľne poľavili a prenechali iniciatívu súperovi, ktorý najmä v 2. tretine bol pánom na ľade. V poslednej časti domáci napriek zvýšenému úsiliu nedokázali skórovať ani pri záverečnej hre bez brankára a body za víťazstvo si zaslúžene odviezli hostia.