(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ w.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: [email protected] tel. 0905 942 606
UTOROK v športe /hokej/
@ Aktuálne -> Šport     Dec 01 2004 - 08:22 GMT
Hokej: Tatravagónka Poprad - HC Košice 6:2 v 28. kole ST extraligy

Tatravagónka Poprad - HC Košice 6:2 (2:0, 2:2, 2:0)

Góly: 10. Pavličko, 13. a 39. Žemlička, 27. Turan, 44. Škovira, 58. Halaj - 28. Vantroba, 30. Hvila. Rozhodovali: Lokšík - Mášik, Rohoň, vylúčení: 6:9, navyše Bambúch (Poprad) a Kroták (Košice) na 10 min za nešportové správanie, presilovky: 4:0, oslabenia: 0:0, bez zmien, 1783 divákov.

Vo východoslovenskom derby doteraz vždy vyhrali domáce mužstvá. Rad bol dnes na kamzíkoch. Zápas sa začal opatrne, pretože súperi čakali, kto urobí prvú chybu. Po oboznamovacích strelách zavelili domáci a v prvej polovici tretiny otvoril Pavličko skóre. Košičanom chýbal v hre väčší náboj a keď sa nemali k činu, o 3 minúty neskôr, keď uplynulo 21 s z vylúčenia Vantrobu, zvýšil v presilovke Žemlička na 2:0. V závere tretiny mal ďalšie dve príležitosti Halaj. Dovtedy jediným svetlým momentom hostí bola strela Nagya v 6. min na Kožucha. Pred sirénou sa hosťom zranil Bulík a do zápasu už nezasiahol. V šatni tréner hostí urobil zásahy do útokov. Boli to opäť domáci, ktorí v 4. presilovke Turanom zvýšili na 3:0. Košičania sa potom prebrali z letargie, pritvrdili muziku a v polovici stretnutia znížili Vantrobom a po dvoch minútach schladil domácich divákov Hvila. Tri minúty pred záverom druhej tretiny dal znova v presilovke Žemlička svoj druhý gól. Na začiatku záverečného dejstva hrali domáci presilovku 5:3, gól však nedali. Po nej až videozáznam potvrdil 5. gól domácich Škoviru. V polovici 46. min hrali pre zmenu presilovku 5:3 Košičania, no skvele hrajúci domáci sa jej ubránili. Podobne ako v následnom oslabení, keď dokonca mohli dať šiesty gól. Ten dal v ďalšej presilovke Halaj.

***

Hokej: MšHK Prievidza - VTJ Sp. Nová Ves 3:2 v 25. kole I. ligy

Bratislava 30. novembra (TASR) - Prvá hokejová liga pokračovala v utorok kompletným 25. kolom.

MšHK Prievidza - VTJ Spišská Nová Ves 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

Góly: 4. Vígh, 32. Kaikl, 40. Maček - 31. Hrubý, 42. Fedor. Rozhodovali: Kundráčik - Bojda, Petráš, vylúčení: 4:4, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 721 divákov.

***

Hokej: HK VTJ Trebišov - MHC Martin 4:3 v 25. kole I. ligy

HK VTJ Trebišov - MHC Martin 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)

Góly: 6. Šalata, 27. Koniar, 38. Miľovčík, 54. Gajdoš - 1. a 52. Pokrivčák, 31. Stančok. Rozhodovali: Beniač - Sojko, Smrek, vylúčení: 4:6, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, 420 divákov.

Hostia zaskočili domácich hneď v úvodnej minúte, keď z prvého útoku Pokrivčák vsietil prvý ich úspech. Vedenie hostí trvalo iba päť minút, lebo v 6. min domáci Šalata lišiackym gólom vyrovnal na 1:1. V druhej časti sa hra na ľade zrýchlila, hral sa kombinačný, útočný hokej na oboch stranách a domáci z tejto hry vyťažili dva goly a hostia iba jeden. Posledná tretina prieniesla rušný a dramatický súboj a keďže obaja aktéri zaznamenali po jednom góle, čím si Zemplínčania pripísali ďalšie tri cenné body.