(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ w.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: [email protected] tel. 0905 942 606
UTOROK v športe /vodné pólo, hokej/
@ Aktuálne -> Šport     Dec 15 2004 - 07:58 GMT
Vodné pólo:Ïalšie 2-kolo I.ligy mužov v 3 bazénoch, potom príprava reprezentácie

Košice (TASR)- Prvoligová súťaž vodných pólistov po minulotýždňových stretnutiach tzv. dvojičiek pokračuje počas víkendu dvojkolom 18.-19. decembra v krytých plavárňach v Piešťanoch, Žiline a v Košiciach. Po nich sa rozbehne príprava slovenskej reprezentácie mužov na kvalifikáciu MS v Imperii, takže v lige bude prestávka.

Už prvé zápasy nového ročníka ligy, podobne ako Slovenský pohár, naznačili, že súťaž sľubuje viac vyrovnanejších súbojov v bazéne hlavne u najlepších, pričom k triu NCHZ Nováky, Slávia UK Bratislava a ŠKP Košice sa výkonnostne priblížil celok Topvaru Topoľčany, čo potvrdil aj víťazstvom nad úradujúcim majstrom z Novák.
Program dvojkola:
Piešťany:
18. decembra: Kúpele Piešťany - NCHZ Nováky (20.30)
19. decembra: Piešťany - Topvar Topoľčany (10.30)
Žilina (domáci bazén PVK Vrútky):
18. decembra: Vrútky - Topoľčany (18.00)
19. decembra Vrútky - Nováky (10.00)
Košice:
18. decembra: Slávia ATU Košice - Slávia UK Bratislava (18.00), ŠKP Košice - KVP Komárno (19.00)
19. decembra: ATU - Komárno (9.00), ŠKP - Slávia UK (10.00)
či

***

Hokej: HK VTJ Trebišov - MšHK Prievidza 6:4 v 30. kole I. ligy

HK VTJ Trebišov - MšHK Prievidza 6:4 (2:1, 0:1, 4:2)

Góly: 15., 41. a 51. Rusič, 19. a 46. Franc, 48. Šalata - 2. Šimo, 21. Malinjak, 51. Maliček, 52. Lauko. Rozhodovali: P. Grečko - Hric, M. Korba, vylúčení: 4:7, navyše Mokrý (Prievidza) 10 min za nešportové správanie, Švarba (obaja Prievidza) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 350 divákov.

Aj keď sa hostia ujali vedenia už v 2. min, domáci ešte do prestávky vyrovnali a pridali aj druhý svoj úspech. V úvode druhej tretiny hostia vyrovnali a aj keď v tejto časti bolo veľa gólových príležitostí na oboch stranách, už gól nepadol. Naopak, posledná tretina bola úrodná na góly najmä pre domáci celok, ktorý v priebehu 10 minút dokázal štyrikrát prekonať brankára hostí, čím si strhol víťazstvo na svoju stranu.

***

Hokej: Považská Bystrica - Spišská Nová Ves 2:3 pp a sn v 30. kole I. ligy

HK 95 Považská Bystrica - VTJ Spišská Nová Ves 2:3 po predåžení a samostatných nájazdoch (1:2, 0:0, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 19. a 49. Pohanka - 7. Tarkovacs, 10. Saluga, rozhod. sam. nájazd K. Jetš. Rozhodovali: Babeliak - Číž, Rohoň, vylúčení: 5:11, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 480 divákov.

Považanom sa nevydaril začiatok zápasu a v 10. min prehrávali už 0:2. Potom však zvýšili aktivitu, nevyužili veľa presiloviek a vyrovnať sa im podarilo až v závere zápasu. V predåžení v 2. minúte domáci Chládek trafil žàdku v bránke hostí, avšak v trestných nájazdoch boli šťastnejší Spišiaci, keď ich víťazný gól dal K. Jetš.