(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ w.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: [email protected] tel. 0905 942 606
UTOROK v športe /hokej/
@ Aktuálne -> Šport     Dec 22 2004 - 08:51 GMT
HKM Dynamax Nitra - HC Košice 5:1 (0:0, 2:0, 3:1)

Góly: 22. Vozdecký, 34. J. Kováčik, 45. Strapko, 50. M. Chrenko, 51. Vlk - 49. M. Bartánus. Rozhodovali: Lokšík - Bednár, Bulko, vylúčení: 6:6, navyše Šimurda (Košice) DKZ za nešportové správanie (napadnutie čiarového rozhodcu), presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, od 41. min Varga za Košice, 3461 divákov.

Od úvodu sa hral svižný a zaujímavý hokej, ale najväčšími prekážkami boli skvelí brankári. V 22. min prelomil Petríkovo čaro z brejku Vozdecký a v 34. min využili Nitrania po trme-vrme pred gólmanom hostí presilovku a viedli 2:0. V 5. min tretej časti hry vyžila Nitra po druhý raz presilovku, keď Petrík pustil až tretiu dorážku Strapka. Takmer vzápätí Košice strelili Bartánusom svoj čestný úspech. Košičania sa dlho netešili, pretože na 4:1 zvýšil po vyšachovaní obrany Matúš Chrenko a o pár sekúnd Vlk donútil hostí zobrať si oddychový čas. Na gól mu prihrával Török, pre ktorého to bol posledný zápas v drese Nitry a diváci mu skandovaním jeho mena počas celého stretnutia poďakovali za pomoc. Za podporu sa divákom po zápase hráči Dynamaxu poďakovali originálne - transparentom Ïakujeme vám.

***

Hokej: VTJ Sp.Nová Ves - ŠaHK Iskra B.Bystrica 3:6 v predohrávke 43. kola I.ligy

Bratislava 21. decembra (TASR) - Prvá hokejová liga mala v utorok na programe päť stretnutí 32. kola a jednu predohrávku 43. kola medzi VTJ Spišská Nová Ves a ŠaHK Iskra Banská Bystrica.

VTJ Spišská Nová Ves - ŠaHK Iskra Banská Bystrica 3:6 (0:1, 2:4, 1:1)

Góly: 22. Muranský, 23. Jetš, 52. Tarkovacs - 13. a 27.
Labaj, 25. Babic, 26. Milec, 38. Pohorelský, 43. Budaj. Rozhodovali: Kundráčik - Smrek, Tornay, vylúčení: 2:4, navyše P. Hrubý (Sp.N.Ves) 5+DKZ za napadnutie zozadu, presilovky a oslabenia: 0:0, 300 divákov.

Domáci začali zápas vo vlažnom tempe, za to ich hostia potrestali vedúcim gólom Labaja. Úroda gólov v druhej tretine ide na vrub obrán, ale i domáceho brankára, ktorý nemal svoj deň. Spišiaci mali prevahu aj gólové šance, ale ich premieňanie bolo slabé. Naopak, hostia hrali disciplinovane v obrane, dobre im chytal brankár Stieranka a tak sa na Spiši zrodila nečakaná prehra domácich.

***

Hokej: HK VTJ Trebišov - HK Trnava 3:4 pp v 32. kole I. ligy

HK VTJ Trebišov - HK Trnava 3:4 pp (1:0, 0:2, 2:1 - 0:1)

Góly: 5. Franc, 49. Soták, 60. Šterbák - 21. Kraus, 35. Ertel, 56. Dornič, 67. Čunderlík. Rozhodovalí: Findura - Sojko, T. Szabó, vylúčení: 7:12, navyše Bajzát na 10 minút za narazenie zozadu - Bukovinský a Kraus 10 min za narazenie zozadu, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 328 divákov.

V úvodnej tretine si domáci vypracovali množstvo šancí, z ktorých jednu zužitkovali na úvodný gól. Do druhej nastúpili aktívnejšie hostia, čo potvrdili hneď v prvej minúte, keď Krausom vyrovnali. Ešte do prestávky pridali aj druhý gól a tak do poslednej tretiny nastupovali s jednogólovým náskokom. V záverečnej tretine domáci spresnili hru, čo sa premietlo aj do skóre, keď vyrovnali na konečných 3:3. V predlžení hostia po tlaku na domácu bránu vsietili dvojbodový gól v 67. min Čunderlíkom.