(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ w.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: [email protected] tel. 0905 942 606
UTOROK v športe /hokej, hádzaná, futbal/
@ Aktuálne -> Šport     Jan 26 2005 - 08:51 GMT
Hokej: Dubnica - Košice 1:5 v 42. kole ST extraligy

HK Dubnica - HC Košice 1:5 (0:3, 1:1, 0:1)

Góly: 26. Kotlárik - 9., 19. a 41. Kmiť, 17. Sabol, 25. Kledrowetz. Rozhodovali: P. Jonák - Galamboš, Horínek, vylúčení: 8:7, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, striedania: 20. Polášek za Bokroša, 25. Bližňák za Poláška, 38. Sekula za Jakaba, 51. Jakab za Sekulu - 28. M. Topoli za Vantrobu, 42. Hvila za Krotáka, 42. Bartánus za Hvilu, 44. Vorobel za Kledrowetza, 50. Jenčík za Šimurdu, 1050 divákov.

V Dubnici sa začalo stretnutie o 10 minút neskoršie pre výmenu rozbitého ochranného skla za bránou domácich v rozcvičke. Hostia hneď v úvode mali možnosť hrať v početnej prevahe až 4 minúty, ale bol to domáci Trokan, ktorý po brejku trafil žrď Petríkovej brány. Vzápätí na to sa sily na ľade vyrovnali, keď boli hostia vo väčšom počte na ľade. Domáci však krátko na to umožnili hosťom pri vylúčení Ižvolta hrať v početnej prevahe 5:3 a následne 5:4, ale hostia početnú prevahu nevyužili na strelenie gólu. Keď sa v 9. min začal hrať hokej s plným počtom hráčov na oboch stranách, Košičania sa presadili po úniku Kmiťa, ktorý otvoril skóre stretnutia. Hra domácich pôsobila odovzdaným dojmom a hostia v závere tretiny najskôr strelou Sabola od modrej čiary prekvapili Betinca a v 19. min po dokonalom vyšachovaní domácej obrany Kmiť zvýšil na 3:0 pre hostí do odkrytej brány domácich.

V druhej tretine sa hral vyrovnanejší hokej, domáci začali hrať dôraznejšie, avšak v 25. min strelu Kledrowetza tečoval domáci obranca do vlastnej brány. Z proti útoku dubnický Kotlárik strelou spoza kruhov prekvapil brankára Petríka v bráne hostí a znížil na 1:4. V druhej časti druhej tretiny hostia opäť v početnej prevahe 5:3 hrali takmer jeden a pol minúty, avšak bez gólového efektu. Hostia v tejto časti hry boli rýchlejší a kombináciami častejšie prečíslovali obranu domácich.

Na začiatku tretej tretiny si Košice poistili vedenie gólom Kmiťa, ktorý tak dosiahol v stretnutí hetrik a rozumnou taktickou hrou podloženou dobrou kombináciou a rýchlym korčuľovaním udržiavali domácich v úctyhodnej vzdialenosti od vlastného brankára. V záverečnej desaťminútovke využili jednoznačné vedenie a dali príležitosť aj striedajúcim hráčom.

Víťazstvo Košíc na dubnickom ľade bolo plne zaslúžené. Košice boli hokejovejšie dobrým ťahom na bránu a množstvom gólových príležitostí.

***

Hokej: Spišská Nová Ves - Prešov 4:2 v 39. kole I. ligy

Bratislava 25. januára (TASR) - Prvá hokejová liga mala v utorok na programe zápasy 39. kola.

VTJ Spišská Nová Ves - PHK Prešov 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Góly: 9. Klein, 32. Vitkovský, 42. Jetš, 60. Muránský - 28., 43. Bochňa. Rozhodovali: Rudý - Sojko, Szabó, vylúčení: 5:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 450 divákov.

Vo východoslovenskom derby sa hral vyrovnaný, v prvej a druhej tretine len priemerný hokej. Ani jedno mužstvo nevyvinulo väčší tlak, i keď v druhej časti sa hralo väčšinou pred domácou bránkou. V trtej tretine mužstvá pridali na dôraze, hra sa zrýchlila, čo prinieslo gólové šance na oboch stranách. Prešovčania vyvinuli v závere veľký tlak, domáci však ich nápor vydržali a v poslednej minúte Muránsky do prázdnej bránky dal ich štvrtý gól.

***

Hokej: HK 91 Senica - HK VTJ Trebišov 4:2 v 39. kole I. ligy

HK 91 Senica - HK VTJ Trebišov 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)

Góly: 1. M. Novák, 47. Zajíček, 56. a 60. Krumpál - 27. Slovák, 57. Karčák. Rozhodovali: Pagáč - Otrubčák, Valachovič, vylúčení: 7:8, navyše Koniar (Trebišov) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 1050 divákov.

Senica mala raketový nástup a už v 41. s sa ujala vedenia. Potom mali výborné gólové príležitosti dvakrát Valúch a raz Bobík, ale nepremenili, navyše Senica v prvej časti hry nevyužila presilovku 5:3. V druhej časti sa hostia rozohrali a vyrovnali skóre. Záverečná časť patrila opäť domácich, keď Zajíček využil presilovú hru a dostal domácich do vedenia. Potom Krumpál pridal tretí gól, ale Karčák ešte stretnutie zdramatizoval, keď znížil na 3:2, ale sekundu pred koncom zápasu Krumpál po strele Viteka upravil konečné skóre.

***

Hádzaná: 1. MHK Košice - Ózd 29:28 v prípravnom stretnutí mužov

Košice 25. januára (TASR) - V prípravnom medzinárodnom stretnutí hádzanárov zvíťazili Košice nad maďarským celkom ÓZD 29:28.

1. MHK Košice - Ózd (I. maďarská liga) 29:28 (19:13)

Najviac gólov: Justus 8, Farkašovský 3 - Bidlek, Szilágyi po 6

***

Futbal: Zlaté Moravce - ST Ličartovce 1:1 v prípravnom stretnutí

Zlaté Moravce 25. januára (TASR) - V prípravnom futbalovom stretnutí remizovali Zlaté Moravce s Ličartovcami 1:1.

Zlaté Moravce - Steel Trans Ličartovce 1:1 (1:1)

Góly: Špánik - Kaminský