(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ w.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: [email protected] tel. 0905 942 606
PIATOK v športe /hokej, futbal, hádzaná/
@ Aktuálne -> Šport     Jan 31 2005 - 07:45 GMT
Hokej: HC Košice - HKM Nitra 2:0 v 43. kole ST extraligy

HC Košice - HKM Dynamax Nitra 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Góly: 9. Hvila, 21. Krayzel. Rozhodovali: Beniač - M. Valach, Krpelec, vylúčení: 3:5, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 1600 divákov

Futbalovým výsledkom 2:0 sa skončil prestížny duel dvoch susedných celkov z tabuľky, ktorí si až príliš uvedomovali dôležitosť tohto zápasu. Nakoniec Košičania dosiahli svoje druhé víťazstvo nad Nitrou v tejto sezóne vďaka dvom využitým presilovkám, ale súper z Nitry nezanechal na východe zlý dojem. Zaostával však najmä v koncovke, aj keď si dokázal v zápase vypracovať dostatok dobrých streleckých príležitostí. Pri väčšine sa vyznamenal košický brankár Petrík, ale v niektorých okamihoch hosťom chýbalo aj povestné šťastie.

Domáci bojovali, išli za víťazstvom a to už s dvojicou nových útočníkov Lipianskym a Krayzelom. Zvlášť Krayzel sa ukazoval sľubne, keď strelil dôležitý druhý gól z presilovky a v 45. minúte mal veľkú šancu pridať ďalší. Výsledok je nakoniec spravodlivým vyjadrením pomeru síl na ľade.

***

Hokej: Topoľčany - Spišská Nová Ves 5:0 v 40. kole I. ligy

VTJ Topoľčany - VTJ Spišská Nová Ves 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)

Góly: 9., 20. Raček, 22., 57. P. Hurtaj, 38. Lauko. Rozhodovali: Baluška - Čavojský, Kundrát, vylúčení: 9:6, navyše: Klein (Spišská Nová Ves) 10 minút, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1264 divákov

Zásluhou oboch kolektívov malo stretnutie dobrú úroveň. Po celý čas ale mali viac z hry domáci, ktorí so spoľahlivo chytajúcim M. Ïatelinkom mali šance najmä v záverečnej tretine aj na výraznejšie víťazstvo.

***

Hokej: VTJ Trebišov - HKM Detva 3:10 v 40. kole I. ligy

VTJ Trebišov - HKM Detva 3:10 (1:4, 2:3, 0:3)

Góly: 9., 32., 37. Franc - 11., 18., 58. Jurík, 28., 36. Mahdalík, 41., 57. Klepáč, 13. Lipták, 17. Jaško, 29. Hlávka. Rozhodovali: Jesenský - Hric, M. Korba, vylúčení: 3:5, navyše: Velebný (Detva) 10 minút, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, 290 divákov

Úvodných 10 minút na ľade dominovali domáci, ktorým aj patril prvý gól. Hostia odpovedali gólovou sprchou v podobe 4 gólov v priebehu 6 minút, čím aj uzavreli prvú tretinu na 1:4. V druhej časti sa hra na ľade vyrovnala, ale šťastnejší hostia ju opäť vyhrali 3:2. Prevaha Detvancov bola aj v poslednej tretine, keď boli trikrát úspešní, čím Zemplínčanom zaknihovali dvojcifernú prehru.

***

Futbal: Rimavská Sobota - Trebišov 0:0 v prípravnom stretnutí

Banská Bystrica 28. januára (TASR) - V prípravnom piatkovom futbalovom stretnutí na umelom trávniku v Banskej Bystrici sa rozišla Rimavská Sobota s Trebišovom s bezgólovou remízou.

Výsledok:
Rimavská Sobota - Trebišov 0:0
***

Hádzaná: 1. MHK Košice - DKSE Debrecen 36:33 na turnaji mužov Košice Cup

Košice 28. januára (TASR) - V košickej športovej hale sa v piatok začal úvodným dvojzápasom 3. ročník medzinárodného hádzanárskeho turnaja mužov Košice Cup 2005.

Farmakol Tatran Prešov - AB-VILL Nyíregyháza 49:30 (25:7)
Najviac gólov: Antl 17 - Varga 9

1. MHK Košice - DKSE Debrecen 36:33 (18:15)
Najviac gólov: Strapko 9 - Kiss 6

Turnaj vyvrcholí štyrmi zápasmi v sobotu.

***

Hádzaná: ÓZD - Sečovce 42:37 v medzinárodnom stretnutí mužov

Sečovce 28. januára (TASR) - V medzinárodnom stretnutí hádzanárov podľahli Sečovce na domácej palubovke maďarskému celku ÓZD 37:42.

ÓZD - Sečovce 42:37 (16:11, 15:13, 11:13)