(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ w.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: [email protected] tel. 0905 942 606
SOBOTA v športe
@ Aktuálne -> Šport     Feb 21 2005 - 08:40 GMT
Basketbal: Cassovia - Poprad 44:72 v 5. kole skupiny o 1.-4. miesto

Bratislava 19. februára (TASR) - Basketbalová extraliga žien mala v sobotu na programe stretnutia 5. kola nadstavbovej časti.

skupina o 1.-4. miesto

CBK Cassovia Košice - Siemens Poprad 44:72 (23:42)

Najviac bodov: Šandarčinová, Rajecká po 8 - Kloudová 19, Gulová 13, Polláková 12, 250 divákov

***

Basketbal: Katarína Polláková pod slovenské koše

Košice 19. februára (TASR) - V stretnutí 5. kola nadstavbovej časti extraligy basketbalistiek Cassovia Košice - Simens Poprad (44:72) nastúpila v sobotu v drese víťaziek bývalá slovenská reprezentantka, krídelníčka Katarína Polláková, ktorá uplynulý týždeň prestúpila do Popradu z francúzskho prvoligového družstva Calais. V Poprade je na hosťovaní do konca sezóny z UMB Banská Bystrica, ktorý je jej materským klubom.

***

Basketbal: Handlová - TU Košice 89:58 v skupine o 1.-6. miesto extraligy mužov

Bratislava 19. februára (TASR) - Basketbalová extraliga mužov mala v sobotu na programe zápasy 4. kola nadstavbovej časti.

skupina o 1.-6. miesto:

Baník Handlová - Slávia TU Košice 89:58 (46:24)

Najviac bodov: Štefánik 23 (5 trojok), Madaj 23, Uhnák 11 (3 trojky) - Bučák 22, Halahija 19, Probala 5, 800 divákov

***

Basketbal: Ružomberok - Delta 66:77 v 5. kole skupiny o 1.-4. miesto

MBK Ružomberok - Delta I.C.P. Košice 66:77 (38:42)

Najviac bodov: Mooreová 21, Belanská 14, Køížová 11 - Frniaková 18, Smithová 16, Hiráková 15, 1500 divákov.

***

Basketbal: Spišská N. Ves - Nitra 68:90 v skupine o 1.-6. miesto extraligy mužov

AC LB Spišská Nová Ves - K¤CERO SPU Nitra 68:90 (30:47)

Najviac bodov: Pešta 11, Rašič 11, Pečárik 10 - Smiljanič 24, Tomek 19, Vajšvila 18, 900 divákov

***

Volejbal: Slávia UK Bratislava- Slávia TU Košice 3:0 v 16. kole extraligy žien

Bratislava 19. februára (TASR) - Volejbalová extraliga žien mala v sobotu na programe stretnutia 16. kola.

Slávia UK Slovenská sporiteľňa Bratislava - Slávia TU Košice 3:0 (13, 22, 14)

51 minút, rozhodovali: Karol Sarka, Holan, 100 divákov

***

Volejbal: Humenné - Nové Mesto 1:3 v skupine o 1.-6. miesto extraligy mužov

skupina o 1.-6. miesto, 8. kolo

Chemes Humenné - Cityfarma Nové Mesto 1:3 (15, -17, -22, -23)

96 minút, rozhodovali: Högr, Porvazník, 200 divákov

***

Nohejbal: Víťazom SP dorastencov družstvo Prometal Šaca

Trebišov 19. februára (TASR) - Víťazom Slovenského pohára v nohejbale dorastencov v Trebišove sa stalo družstvo Prometalu Šaca, ktoré vo finále zdolalo domáci tím NK 99 3:2. Tretí skončili mladí nohejbalisti z Piešťan.

Výsledky:
o 3. miesto: Kúpele Piešťany - DPMK Košice 3:0
finále: Prometal Šaca - NK 99 Trebičov 3:2

***

HIL: ŠKP Sečovce - 1. MHK Košice 28:27 v 18. kole

ŠKP Sečovce - 1. MHK Košice 28:27 (10:14)

Najviac gólov: Gamrat 8, Kučera 7/4 - Faith 9/3, Farkašovský 4. Rozhodovali: Haščík, Oťapka, vylúčení: 2:6, bez ČK, 7 m hody: 5/5-5/3, 500 divákov.

Zachraňujúci sa domáci boli Košičanom po celý zápas vyrovnanými súpermi, až v závere 1. polčasu im hostia trochu ušli. V 2. polčase sa obaja súperi ťahali o gól a 2 minúty pred záverom bol stav 27:27. Víťazný gól dal Kučera zo 7m hodu v poslednej minúte.