(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ w.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: [email protected] tel. 0905 942 606
Go: Na majstrovstvách Európy juniorov v Košiciach bez medaily pre SR
@ Aktuálne -> Šport     Mar 08 2005 - 13:00 GMT
Košice 9. marca (TASR) - Za účasti vyše 200 účastníkov zo 14 krajín, z toho 94 súťažiacich v kategórii do 18 rokov, 57 súťažiacich v kategórii do 12 rokov sa uskutočnili v Košiciach majstrovstvá Európy 10. majstrovstvá Európy juniorov v hre go. Slovensko reprezentovalo v kategórii do 18 rokov 13 súťažiacich, v kategórii do 12 rokov šesť súťažiacich. Organizárom MEJ 2005 bol klub Kirin Ki-in Košice v spolupráci s Go klubom Košice a Slovenskou asociáciou go.

Najlepšie sa zo Slovenska umiestili v kategórii do 12 rokov na 10. mieste Pavol Lisý z Vital Dolný Štál, na 17. mieste Tomáš Kráľ z Kirin Ki-in Košice a na 22. mieste Katarína Smoláriková z Go klubu Košice. V kategórii do 18 rokov skončil na 40. mieste Peter Smolárik z Go klubu Košice, na 48. priečke Maroš Kráľ (Kirin Ki-in Košice) a na 56. mieste Ladislav Virág z Go klubu Košice.

Víťazom v kategórii do 18 rokov sa stal Timur Dugin z Ruska pred Bohdanom Žurakovským z Ukrajiny a Nemcom Junom Tarumim z Rakúska. V kategórii do 12 rokov prvé miesto obsadil Mihal Serban z Rumunska pred Joshuom Chaom z Holandska s Rusom Olegom Kocherovom.