(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ w.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: [email protected] tel. 0905 942 606
SOBOTA v športe /basketbal, futbal/
@ Aktuálne -> Šport     Jul 30 2005 - 19:26 GMT
Basketbal: Litva - Chorvátsko 87:62 na turnaji žien o Veľkú cenu SR v Košiciach

Košice 30. júla (TASR) - V úvodnom zápase štvrtého hracieho dňa medzinárodného turnaja basketbalistiek Veľká cena Slovenska v hale Cassosportu v Košiciach vyhrala Litva nad Chorvátskom 87:62.

Výsledok:

Litva - Chorvátsko 87:62 (48:30)
Najviac bodov: Marcauskaiteová 16 - Stampalijová 18

***

Basketbal: Slovensko - Fínsko 70:55 na VC Slovenska žien, Rešetár spokojný

Košice (TASR): Slovenské basketbalistky vyhrali vo sobotu na medzinárodnom turnaji Veľká cena Slovenska v Košiciach nad Fínskom 70:55.

Slovensko - Fínsko 70:55 (41:35)

Zostava a body SR: Hiráková 19, Frniaková 13, Nagyová 8, Polónyiová 3, Libičová 2 (Ružičková 10, Jalčová 5, Michulková 5, Lásková 3, Kupčíková 2, Barényiová) - najviac bodov Fínska: Tuukkanenová 15, TH: 23/17 - 18/17, fauly: 19:19, trojky: 3:4, 200 divákov, rozhodovali: Gabara, Lukáč

V predposlednom vystúpení na Veľkej cene si slovenské basketbalistky pripísali druhú výhru. Aj napriek faktu, že z rôznych dôvodov chýbala kapitánka Žirková a Kováčová. V 4. minúte prehrávali 7:12, ale prvýkrát do vedenia išli o tri minúty neskôr (16:14). Síce v 9. minúte bol stav 27:18, v 31. 58:47, no húževnaté súperky v 34. minúte skresali na rozdiel 5 bodov. No koncovka bodovo vyšla Slovenkám a záverečný kôš v stretnutí dala sekundu pred klaksónom Hiráková a pečatila výsledok.

Jozef Rešetár, tréner SR: "Určite bolo chvíľami cítiť, že hráme bez kapitánky Žirkovej. Napriek tomu, že naše súperky hrali kontaktný basketbal s maximálnym využitím tvrdosti, som rád, že sme odohrali stretnutie bez zranení. Tiež mi chýbal v našej hre rýchlejší prechod do protiútokov."

***

Futbal: ŽP Podbrezová - MFK Košice 1:4 v 2. kole II. ligy

Bratislava 30. júla (TASR) - Druhá futbalová liga mala v sobotu na programe šesť zápasov 2. kola.

Kolo dohrajú v nedeľu stretnutiami Michalovce - Lipany, Zlaté Moravce - Senec.

ŽP Šport Podbrezová - MFK Košice 1:4 (1:2)

Góly: 29. Gajdošík - 44. Jelšic, 45. Piatka, 90.+ Lesniak, 90.+ Jelšic. Rozhodoval: Šipoš, ŽK: Matovič, Gajdošík - Školník, Král, Bašista, 1600 divákov

Domáci sa v prvom polčase ujali vedenia, no nestačilo to na to, aby zvíťazili. Hostia rutinovanou hrou otočili výsledok a v nastavenom čase ho korunovali ďalšími dvoma gólmi.