Večer ruskej romance pripravilo na 18. 11. o17. 00 hod. Múzeum Vojtecha Löfflera, Alžbetina 20, Košice
Program:
M.I.Glinka - Ja pomňu čudnoje mgnovenije
N.Rimskij - Korsakov- O čom v tiši nočej
N.Rimskij - Korsakov- Redejet oblakov letučaja grjada
N.Rimskij-Korsakov - Oktava
P.I.Čajkovskij - Meditácia
P.I.Čajkovskij - Za čem
P.I.Čajovskij - Sreď šumnogo bala
P.I.Čajkovskij - V etu lunnuju noč
P.I.Čajkovskij – Pieseň bez slov
P.I.Čajkovskij - Rostvoril ja okno
P.I.Čajkovskij - Pervoje svidanije
S.Rachmaninov - Pokinem milaja
S.Rachmaninov - Ja opjať odinok
S.Rachmaninov - Vokaliz
S.Rachmaninov - Vsjo otňal u meňa
S.Rachmaninov - Noč pečaľna
S.Rachmaninov - Son
S.Rachmaninov - Ne poj krasavica pri mne
Účinkujú:
Igor Kucer - tenor
Jozef Bikár - husle
Dagmar Duždová – klavír
Igor Kucer (tenor)
Igor Kucer - študoval husle na konzervatóriu v Košiciach a VŠMU v Bratislave. V Kyjeve úspešne absolvoval AMU P. I. Čajkovského v obore operný a komorný spev, kde počas štúdia pôsobil ako sólista divadla P. I. Čajkovského. V danom čase pod vedením popredných dirigentov stvárnil úlohy Lenskeho z opery Eugen Onegin, grófa Almavivu z opery Barbier zo Sevilly, Alfreda z operety Netopier atď. Ako sólista sa predstavil v Národnom divadle v Brne v úlohe Pierra Bezuchova v opere Vojna a mier S. Prokofieva a v opere W. A. Mozarta Idomeneo, kde stvárnil titulnú postavu Idomenea. So Štátnou operou Praha ho spája spolupráca pri projekte realizácie opery Traviata, kde sa predstavil v úlohe Alfreda. V Štátnom divadle v Košiciach sa ako sólista uviedol v opere G. Rossini - Barbier zo Sevilly /Almaviva/, W. A. Mozart - Čarovná flauta /Tamino/ a W. A. Mozart - Don Giovanni /Don Ottavio/. Pravidelne spolupracuje s Kyjevskou filharmóniou, Symfonickým orchestrom rozhlasu a televízie v Moskve, Košickou filharmóniou, komorným orchestrom Virtuosi di Praga a orchestrom Štátnej opery v Budapešti/ Failoni orchestra/,s ktorým absolvoval turné po Mexiku v projekte 3 Tenors. Taktiež ho viaže spolupráca so 100 členným cigánskym orchestrom z Budapešti, s ktorým sa predstavil v Steel aréne v Košiciach. V zahraničí hosťoval v Japonsku, Mexiku, Rusku, Poľsku, Maďarsku, Taliansku, Českej republike, Ukrajine, atď.)
Jozef Bikár (husle)
Pochádza z hudobníckej rodiny. Po maturitných skúškach na Konzervatóriu v Košiciach pokračoval v štúdiu na VŠMU v Bratislave u známeho ruského huslistu a pedagóga A. Jablokova. Ešte počas štúdia sa zúčastňoval rôznych majstrovských kurzov napr. A. Arenkow, O. Marthy Rosso, atd. Po štúdiách v Bratislave pokračoval na známej Viedenskej Hochschule für Musik u Prof. Reinera Koechla. Po štúdiách sa vracia do Košíc, kde zastáva post zástupcu koncertného majstra Štátnej Filharmónie. Od roku 2001 sa stáva koncertným majstrom orchestra Štátneho divadla v Košiciach. Je vyhľadávaným komorným a sólovým hráčom. Venuje sa taktiež starej hudbe a to na historickej replike nástroja od J. Vančíka láskavo zapožičaného zo zbierky nástrojov Zboru sv. Cecílie pri Dóme sv. Alžbety v Košiciach.
Dagmar Duždová (klavír)
Narodila sa v roku 1971 v Prešove. Hru na klavíri študovala na košickom Konzervatóriu a VŠMU v Bratislave. Od roku 2000 bola pedagogičkou komornej hry a korepetítorkou na Royal Scottish Academy of Music and Drama v Glasgowe. V roku 2003 prijala ponuku na hosťovanie v Južnej Kórei, kde pôsobila 5 rokov ako Hudobná riaditeľka koncertnej a opernej spoločnosti „OperaM“.
Je vyhľadávanou komornou hráčkou a spolupracuje s mnohými vynikajúcimi našimi aj zahraničnými umelcami. Na konte má veľa koncertných turné v J. Kórei, Japonsku, Číne, Singapure a 7 štátoch Európy.
Vystupovala na významných hudobných festivaloch a na pódiách známych koncertných sál, ako sú Saint Martin in the Fields (Londýn), Merchant House (Glasgow), Queen´s Hall (Edinburg), Sejong Art Center (Soul) a i.
Organizovala „Euroasia Summer Music Festival“ – cyklus koncertov vážnej hudby a hudobné majstrovské kurzy v Bratislave a Košiciach.
V súčasnosti pôsobí ako pedagogička a korepetítorka na Konzervatóriu v Košiciach a je riaditeľkou festivalu komornej hudby ARTIS. |
tlačiareň
|