SOBOTA v športe /futbal, basketbal, volejbal, hádzaná/
@ Aktuálne -> Školstvo      Oct 18 2004 - 08:13 GMT
Futbal: Slovan Duslo Šaľa - Slavoj Trebišov 2:1 v 11. kole II. ligy

Slovan Duslo Šaľa - Slavoj Trebišov 2:1 (1:0)

Góly: 40. Semanko, 78. Vencel - 52. Červenec. Rozhodca: Ihringová, ŽK: Semanko, Vencel - Černej, ČK: 70. Semanko (Šaľa) po druhej žltej, 200 divákov.

Na ťažkom rozmoknutom teréne sa hral veľmi dobrý futbal zásluhou oboch kolektívov. Domáci mohli v prvom polčase získať aj vyššie vedenie, ale Lörinc s Masným zahodili tutovky. Hostia po obrátke vyrovnali exportnou delovkou Červenca do šibenice, ale chemici napriek oslabeniu o vylúčeného Semanka strhli v záverečnej štvrťhodine víťazstvo na svoju stranu. Hostia svojím výkonom príjemne prekvapili.

***

Basketbal: Cassovia Košice - Slovan Bratislava 84:50 v 1. kole extraligy žien

Bratislava 16. októbra (TASR) - Stretnutiami úvodného kola rozohrali v sobotu extraligu basketbalistiek.

CBK Cassovia Košice - Slovan La Futura Bratislava 84:50 (41:18)

Najviac bodov: Krasnočková 19, Serbáková 17 - Harcegová 16, Paulovičová a Juríková po 13. 200 divákov.

***

Basketbal: Slávia UK Bratislava - Delta I.C.P. 64:142 v 1.kole extraligy žien

Lokomotíva Slávia UK Bratislava - Delta I.C.P. Košice 64:142 (26:77)

Najviac bodov: Hrabáková 18, Majkráková 13, Horonyová 11 - Frniaková 22, Kovaøíková a Jalčová po 19. 150 divákov.

***

Basketbal: Baník Handlová - ACLB Sp.N.Ves 90:79 v 3.kole extraligy mužov

Bratislava 16. októbra (TASR) - V extralige basketbalistov sa hrali v sobotu štyri stretnutia 3. kola. V piatkovej predohrávke vyhral Váhostav-ŠK Žilina nad MBK Rieker Komárno 63:52 (27:19).

Baník Handlová - ACLB Spišská Nová Ves 90:79 (44:35)

Najviac bodov: Rozman 31, Štefánik 15, Uhnák 13 - Bečarík 20, Demečko 16, La Rosa 10. 800 divákov.

***

Hokej: HK 36 Skalica - HC Košice 6:1 v 12. kole ST extraligy

HK 36 Skalica - HC Košice 6:1 (1:1, 3:0, 2:0)

Góly: 5. a 39. Jarolín, 22. Liščák, 36. Zálešák, 50. Pálffy, 60. Mikuš - 9. Sabol. Rozhodcovia: J. Konc - M. Junek, Müllner. Vylúčení: 8:6, navyše: Flamík 10 min za nešportové správanie, Prošvic 10 min za úder päsťou (obaja Skalica), presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, 3250 divákov.

Preplnený skalický štadión očakával štart svojho odchovanca Pálffyho, ale aj prípadné víťazstvo, ktoré sa začalo rodiť už v prvej tretine, hoci tá sa skončila ešte nerozhodne. Pálffy mal dve sľubné šance, ale gól strelil v 5. min Jarolín. Po chybe domácej obrany v 9. min vyrovnal zblízka Sabol. V druhej tretine potvrdili domáci odhodlanie v tomto zápase zvíťaziť, keď už v 22. min Liščák vrátil do Petríkovej siete puk vyrazený po predchádzajúcej strele Zálešáka. Pri tomto góle si prvú asistenciu v drese domácich zapísal aj Žigmund Pálffy. V ďalšej časti druhej tretiny prevzali iniciatívu hostia, no ich zbrklá útočná hra nepriniesla potrebný výsledok a tiež svoju úlohu zohrala skutočnosť, že v bránke domácich stál mimoriadne disponovaný Tuček. V 36. min Zálešák skvele tečoval strelu Buknu od modrej a po chybe Košíc pri ich presilovke Jarolín v brejku bez problémov prekonal Petríka na 4:1. V tretej tretine domáci potvrdili svoju neochvejnú túžbu po víťazstve a hoci hra bola rozdrobená viacerými šarvátkami a vylúčeniami, v 50. min sa podarilo po skvelej akcii prekonať Petríka Pálffym, kedy ukázal jednu zo svojich hokejových zbraní strelou švihom do odkrytého rohu súperovej bránky. V 60. min výsledok prikrášlil junior Mikuš a Košice tak odišli z horúceho skalického ľadu so zahanbujúcou ale zaslúženou prehrou.

***

Basketbal: Inter Bratislava - Slávia TU Košice 53:72 v 3. kole extraligy mužov

Inter Bratislava - Slávia TU Košice 53:72 (23:34)

Najviac bodov: Kuznecov 12, Talajka 9 - Bučák 26, Svitek 18, Mišinský 9. 400 divákov.

***

Volejbal: SV Snina - Slávia TU Košice v 2. kole extraligy žien

SV Snina - Slávia TU Košice 0:3 (-19, -23, -11)

Rozhodcovia: Höger a Barančík, 62 minút, 400 divákov.

***

Hádzaná: Cement Hranice - 1.MHK Košice 25:31 v 8. kole HIL

HK Cement Hranice - 1.MHK Košice 25:31 (11:15)

Najviac gólov: Bergendi 6/5, Veømiøovský 5, Pernička a Hojník po 4 - Faith 12, Justus 6/1, Farkašovský 5, Kolesár 4/2. Rozhodcovia: Pešek a Pavlát, 7m hody: 5/5 - 3/3, vylúčení: 2:4, 400 divákov.

Hostia si získali ko kuncu prvého polčasu päťgólový náskok, ktorý si udržiavali aj po celý druhý polčas a zaslúžene zvíťazili.

***   |   tlačiareň

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ w.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: [email protected]