UTOROK v športe /hokej, hádzaná/
@ Aktuálne -> Školstvo      Jan 05 2005 - 08:19 GMT
Hokej: Liptovský Mikuláš - Košice 1:3 v 36. kole ST extraligy

HK 32 Liptovský Mikuláš - HC Košice 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)

Góly: 10. Droppa - 6. Šimurda, 29. Kmiť, 33. Kroták. Rozhodovali: Jung - Višňovský, Bulko, vylúčení: 9:9, navyše Urban 10 min za nešportové správanie, Plch 10+20 za nešportové správanie, Droppa 5+DKZ za hrubosť, Školiak 5+DKZ za hrubosť - T. Slovák 10 min za nešportové správanie, Varga 5+DKZ za hrubosť, Bicek 5+DKZ za hrubosť, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, striedania: 11. Maliňák za Laca (L.Mikuláš), 1786 divákov.

Stretnutie sa začalo slávnostne, lebo obranca domácich sa v dnešný deň dožil 40. rokov. Predstavitelia oboch klubov mu odovzdali pred stretnutí upomienkové predmety. Po tomto začiatku sa začal neľútostný boj. Lepšie začali Košičania, ktorí od začiatku stretnutia mali prevahu, ktorú zaslúžene zužitkovali v 6. min Šimurdovým gólom. Tento moment bol budíčkom pre domáce mužstvo, ktoré začalo hrať svoj hokej a svoju prevahu vyjadrili v 10. min Droppom. Až do konca prvej tretiny mali domáci výraznú prevahu a minimálne 4 vyložené šance nepremenili. Druhá tretina bola vyrovnaná, ale hlavný rozhodca často vylučoval a túto rozháranú hru dokázali využiť Košičania, ktorí v priebehu štyroch minút dvakrát skórovali. Slabšiu sústredenosť a benevolentnosť hlavného rozhodcu "využili" obe mužstvá na bitku, ktorej výsledkom boli štyria hráči vylúčení do konca stretnutia. Až prestávka medzi druhou a treťou tretinou upokojila vášne a zápas a dohral bez väčších emócií. V tretej tretine domáci mali opäť optickú prevahu, ale Košičania svoj dvojgólový náskok udržali.

***

Hokej: Spišská Nová Ves - Trebišov 7:3 v 33. kole I. ligy

Bratislava 4. januára (TASR) - Prvá hokejová liga mala v utorok na programe zápasy 33. kola.

VTJ Spišská Nová Ves - HK VTJ Trebišov 7:3 (2:0, 4:0, 1:3)

Góly: 38., 57. Saluga, 8. Ordzovenský, 13. Tarkovacs, 23. Krausz, 28. Muránsky, 37. Vitkovský - 46. Šalata, 52. Uličný, 59. Bodnár. Rozhodovali: ¼. Jakubec - M. Markovič, Mihajlo, vylúčení: 8:7, navyše: Koniar (Trebišov) 10+DKZ, presilovky: 3:1, oslabenia: 1:0, 400 divákov

Len úvod zápasu bol vyrovnaný. Postupne domáci zvyšovali tempo, spresnili kombináciu a dávali góly. Aktivita Spišiakov pokračovala aj v druhej tretine a bola odmenená gólmi v sieti súpera, ktorý sa viac bránil ako útočil. V tretej tretine domáci pod dojmom vysokého vedenia poľavili, čo hostia využili na skorigovanie výsledku.

***

Hádzaná: SE Derecske - Iuventa Michalovce 26:38 v príprave

Derecske 4. januára (TASR) - Hádzanárky Iuventy Michalovce v rámci prípravy na sobotňajšie stretnutie 3. kola Pohára EHF v domácom prostredí, keď privítajú Duslo Šaľa, zvíťazili nad maďarským SE Derecske 26:38.

SE Derecske - Iuventa Michalovce 26:38 (10:16)

Najviac gólov za Iuventu: Hricíková 7, Tóthová 6, Haščáková 5.   |   tlačiareň

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ w.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: [email protected]